علم و دانش

رونمایی ارتش چین از پهپاد هفتاد فوتی جدید که می تواند به طور مدام بیست و چهار ساعت پرواز کند

در رقابت تسلیحاتی با ایالات متحده، چین برای ارتقاء چشمگیر توانایی های نظامی خود تلاش می کند.  به همین منظور پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین جدیدی را رونمایی کرد که می تواند 24 ساعت بدون توقف پرواز کند. 

این هواپیمای بدون سرنشین CH-6 نامگذاری شده و ساخت CH UA می باشد. سرعت آن می تواند به 435 مایل در ساعت برسد و قادر به پرواز در ارتفاع 50 هزار پایی است. 

حزب کمونیست حاکم چین میلیاردها دلار برای توسعه جنگنده ها، هواپیماهای بدون سرنشین و دیگر سخت افزارهای نظامی هزینه می کند و سال 2035 را به عنوان مهلت تقویت نیروهای نظامی اش برای  جنگ های مدرن، تعیین کرده است. 

چین هنوز از نظر فناوری و سرمایه گذاری در ماشین جنگی خود از ایالات متحده عقب است، اما کارشناسان می گویند این فاصله در حال کاهش می باشد.  

هواپیمای بدون سرنشین CH-6 چین از نظر اندازه و قابلیت های عملیاتی با هواپیمای بدون سرنشین MQ-9A Reaper  مقایسه می شود.

روزنامه South China Morning Post گزارش داد که CH-6 می تواند برای ماموریت های نظامی و غیرنظامی مورد استفاده قرار گیرد.

.

 

رونمایی از سخت افزار نظامی جدید چند ماه پس از رونمایی ایالات متحده از چندین پهپاد نظامی جدید صورت گرفت. در ماه جون، نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که در حال کار بر روی میکروپهپادهایی است که قادرند بال های خود را مانند پرندگان یا حشرات تکان داده و مناطق جنگی را رصد کنند. آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی با Airion Health LLC  برای ساخت یک وسیله نقلیه هوایی (MAV) کوچک که دارای قابلیت مانور حشره مانند است، همکاری می کند.  


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست