اخباراخبار کانادا

روسیه احتمال معاوضه جاسوس کانادایی – آمریکایی با شهروند روسی را رد کرد

مسکو- سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، احتمال معاوضه شدن شهروند آمریکایی-کانادایی متهم به جاسوسی که در مسکو زندانی است را با یک شهروند روسی، رد کرد.

پاول ویلان، که دارای تابعیت کانادایی، آمریکایی، ایرلندی و انگلیسی است، اواخر دسامبر به اتهام جاسوسی بازداشت شد. بازداشت او این شبهه را به وجود آورد که روسیه احتمالا قصد معاوضه او با ماریا بوتینا، تبعه روسیه که ماه گذشته به جاسوسی در آمریکا اعتراف کرد را دارد. اما معاون وزیر امور خارجه این احتمال را رد کرد و گفت از آنجایی که ویلان هنوز با اتهام رسمی روبرو نشده است، حتی صحبت در این باره امکان پذیر نیست. ریابکوف در عین حال تاکید کرد که اتهامات رسمی به زودی اعلام خواهند شد. این اظهارات در حالی بیان شده که یک منبع خبری در روسیه ادعا می کند ویلان رسما متهم شده و در صورت اثبات جرم به 20 سال زندان محکوم خواهد شد.

جان هانتزمن جونیور، سفیر آمریکا در مسکو، چهارشنبه هفته گذشته با ویلان ملاقات و گفتگو کرد. سفرای انگلستان، ایرلند و کانادا نیز درخواست ملاقات با شهروند خود را ارائه کرده اند.

ویلان 48 ساله، عضو سابق نیروی دریایی آمریکا می باشد که به دلیل سوء رفتار از ارتش اخراج شده است. خانواده او ادعا می کنند که نامبرده برای شرکت در جشن عروسی به مسکو سفر کرده بود.

پاول ویلان، عضو شبکه رسانه ای VKontakte بود که مشابه فیسبوک است و نزد روس ها محبوب می باشد. او از طریق این رسانه، با چندین فرد روسی، از جمله اعضای ارتش، دانشجو، کارشناس فنی و هوانوردی غیرنظامی ارتباط داشت. بسیاری از افراد مرتبط با ویلان، دارای سلایق مشترک از جمله علاقه به اسلحه و ورزش می باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان