اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

رشد جمعیت تورنتو سریعترین در میان شهرهای کانادا و آمریکا

تورنتو- در گزارشی که هفته گذشته از سوی برنک کلیتون و ایوا شی، پژوهشگران دانشگاه رایرسون تورنتو منتشر شد، از تورنتو به عنوان شهری با سریعترین نرخ رشد جمعیت در کانادا و آمریکا نام برده شد. طی یک سال منتهی به جولای 2018، بیش از 77 هزار نفر به جمعیت تورنتو افزوده شد که بیش از سه برابر جمعیتی است که در دوره مشابه به فینیکس – آریزونا اضافه شد.

شاید شما هم با شنیدن این خبر خوشحال شده اید، در حالی که بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران آن را مثبت تلقی نمی کنند. از نظر ایشان رشد جمعیت تورنتو پیامدهای جبران ناپذیر را سبب شده است. با ادامه این روند و عدم عرضه مسکن مقرون به صرفه، بحران کمبود مسکن در تورنتو از آنچه هست شدیدتر خواهد شد. تورنتو احتمالا شاهد تکرار وضعیتی است که در اوایل سال های 1990 رخ داد. یعنی هنگامی که ساختمان سازان به دلیل افت قیمت مسکن، پروژه های مسکونی جدید را به حال تعلیق در آوردند. توقف ساخت و ساز می تواند کار را برای کانادایی های جوان سخت تر کرده و امکان آغاز زندگی مستقل را محدود کند.  بخصوص که هم اکنون نیز تعداد زیادی از جوانان به دلیل مقرون به صرفه نبودن بازار مسکن کماکان نزد والدین خود زندگی می کنند. گزارش های اخیر از وضعیت ساخت و ساز در تورنتو نشان می دهد که بسیاری از ساختمان سازان فعلا از خیر کلنگ زدن پروژه های مسکونی جدید منصرف شده اند. میزان ساخت و ساز در انتاریو در 5 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با دوره مشابه در سال 2018، بیش از 15 درصد کاهش داشت. این کاهش در تورنتو حدود 24 درصد بود.

کلیتون بهترین راهکار برای حل بحران کمبود مسکن در منطقه را، مجاز اعلام کردن ساخت ساختمان های چند واحدی 3 تا 4 طبقه در محله های اختصاصی خانه های مستقل می داند. وی معتقد است با توجه به رشد روزافزون جمعیت تورنتو و افزایش بهای زمین و مسکن، بایستی اجازه ساخته شدن انواع مختلف مسکن در محله های مسکونی داده شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *