صفحه اصلی / اخبار / رسوایی جدید شرکت فولکس واگن؛ آزمایش امیشن روی میمون ها

رسوایی جدید شرکت فولکس واگن؛ آزمایش امیشن روی میمون ها

آلمان- رئيس شرکت فولکس واگن روز دوشنبه آزمايش امیشن یا <دودزایی> روی ميمون ها را اقدامي غیر قابل درک توصيف کرد و خواستار تحقيقات کامل در اين زمينه شد. اظهارات هانس ديتر پوش پس از آن مطرح شد که روزنامه نيويورک تايمز در گزارشی نوشت گروهی از محققان با پشتيبانی مالي شرکت های اتومبیل سازی،، ميمون ها را در معرض دود اگزوز يکی از جديدترين مدل های فولکس واگن قرار داده اند. اين تيم تحقيقاتی گروه ديگری از ميمون ها را در معرض دود حاصل از اگزوز يک وانت قديمی‌ تر فورد قرار داده و نتايج به دست آمده را با یکدیگر مقايسه کرد.

اين آزمايش در سال 2014 انجام شد، يعنی قبل از آن که ماجرای استفاده شرکت فولکس واگن از نرم افزاری که در نمايش ميزان آلاينده های خروجی اتومبیل ها تقلب می کرد، افشا شود. اين آزمايش به اين منظور انجام شده بود که نشان دهد فناوری مدرن ديزلی مشکل آلايندگی خودروها را حل کرده است.

دولت آلمان استفاده از میمون و انسان در برخی آزمایش‌های مربوط به بررسی تاثیرات دود اگزوز اتومبیل های دیزلی را محکوم کرده است.  

رسانه‌ های آلمانی گزارش كردند اين آزمایشات توسط شركتی به نام EUGT انجام شده‌ اند؛‌ موسسه ‌ای تحقيقاتی كه از سوی شرکت های فولکس واگن، دایملر و BMW تحت حمايت مالی قرار دارد. اگرچه اين شركت سال گذشته توسط شركت ‌های اتومبیل سازی منحل اعلام شد، اما اطلاعات مربوط به شيوه‌های آزمایش‌ های آن، به ‌تازگی خبرساز شده است. دولت آلمان چنين آزمایش‌هايی را غیرقابل توجیه اعلام كرده و خواستار دسترسی به جزئیات انجام آنها شده است. شرکت دایملر نيز انجام چنین آزمایش‌هایی را محکوم کرده است.

فولکس ‌واگن به عنوان شرکت دیگری که با EUGT در ارتباط بوده، هنوز نتوانسته نامش را از پرونده یک رسوایی ديگر پاک کند. اين شركت در سال 2015 پذيرفت که با نصب ابزارهای تقلب، میزان آلاینده های اتومبیل های صادراتی به آمریکا را کمتر از میزان واقعی نشان داده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *