اخباراخبار کانادا

رسانه های چین: کانادا تاوان سنگین بازداشت مدیر هواوی را خواهد داد!

 

پکن- در پی بازداشت خانم منگ وانژو، از مدیران شرکت چینی Huawei در بدو ورود به کانادا، به درخواست مقامات آمریکایی و به اتهام نقض تحریم های تجاری بر علیه ایران و فروش تجهیزات مخابراتی از طریق یک شرکت صوری، رسانه های چین حملات خود را بر علیه کانادا افزایش دادند.

لازم به ذکر است که به دلیل پیامدهای بازداشت نامبرده و بالا گرفتن تنش بین دو کشور، هیئت تجاری کانادایی سفر خود به چین را لغو و آن را به زمانی دیگر موکول کرد.

خانم وانژو، 1 دسامبر در حین عوض کردن هواپیما طی سفر چین به مکزیک در ونکوور بازداشت شد. مقامات آمریکایی خواهان استرداد وانژو به آمریکا برای محاکمه می باشند. درخواست آزادی به قید ضمانت نامبرده رد شده است.

رسانه های دولتی چین، فشارهای خود بر آمریکا و کانادا را افزایش داده و مقامات دو کشور را به مقابله به مثل تهدید کرده اند. مقامات چینی رد شدن درخواست آزادی به قید ضمانت وی و محروم کردن منگ از خدمات درمانی در بازداشتگاه کانادایی را غیر انسانی و ناقض حقوق بشر می دانند. منگ در استشهاد 55 صفحه ای مدعی شده که از بیماری رنج می برد و نگران وضعیت سلامتی اش می باشد. وی سابقه ابتلا به سرطان را دارد و به سختی غذای جامد میل می کند. خانم ونگ برای پرداخت معادل ارزش دو خانه میلیون دلاری خانواده اش در ونکوور بابت وجه الضمان اعلام آمادگی کرده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان