اخباراخبار کانادا

دکتر ترزا تم از احتمال ثبت 60 هزار مورد روزانه کووید-19 تا پایان سال خبر داد

 

اتاوا- به نقل از سی بی سی: دکتر ترزا تم، مدیر آژانس سلامت عمومی کانادا، طی کنفرانس مطبوعاتی صبح امروز، 20 نوامبر، آخرین مدلسازی در مورد پاندمی کووید-19 در کانادا را تشریح کرد. 

طبق نمودارهای مدل سازی شده توسط آژانس سلامت عمومی کانادا، در صورتی که کانادایی ها سطح تماس خود با سایر افراد را افزایش بدهند، شمار عفونت های جدید کووید-19 ممکن است تا پایان دسامبر به 60 هزار نفر در روز برسد. 

اما اگر کانادایی ها سطح فعلی تماس های شخصی خود را حفظ کنند، این تعداد می تواند به 20 هزار نفر در روز محدود شود.

اما برای رساندن این تعداد به کمتر از 10 هزار مورد در روز تا پایان سال، کانادایی ها باید فعالیت های خود را به انجام کارهای ضروری محدود کرده، فاصله فیزیکی را حفظ کنند و از سایر دستورالعمل های بهداشت عمومی پیروی نمایند.

تم گفت: ما در مسیر خوبی قرار نداریم. فکر می کنم در سراسر کانادا باید فورا تماس ها را محدود کنیم. 

 

 

وی افزود: موارد ابتلا از زمان اوج پاندمی در موج اول بیتشر شده است و ویروس در مناطق جغرافیایی وسیع تری از کانادا در حال گسترش است. افزایش عفونت ها، فشار مضاعف بر بیمارستان ها و سیستم های مراقبت های بهداشتی وارد کرده و تاخیرات ناخواسته در سایر اقدامات درمانی و پزشکی ایجاد شده است. 

تم از مردم خواست که در ایام تعطیلات با رعایت دستورالعمل های بهداشت عمومی ، محدود کردن فعالیت خارج از منزل و همچنین تعامل با اعضای خانوار، اقدامات احتیاطی را انجام بدهند. 

وی گفت: این محدودیت ها دائمی نیستند. اخیراً اخبار خوبی در مورد واکسن منتشر شده است. اما در حال حاضر تلاش های فردی برای کنترل پاندمی بسیار مهم است. 

وزیر بهداشت پتی هایدو نیز هوشیاری مردم را خواستار شد. وی گفت: هرچه شمار مبتلایان بیشتر شود، کنترل آن دشوارتر خواهد شد. 

هایدو گفت: دولت فدرال در تلاش بوده است تا استان ها را با تجهیزات لازم مانند پوشش های محافظ شخصی و غیره حمایت کند. اما کارکنان خط مقدم ، کارکنان داروخانه ها و کارکنان مراقبت های شخصی، پس از ماه ها کار طاقت فرسا تحت فشار شدید قرار دارند. این یک عامل محدود کننده برای همه ما است.

همانطور که گفته شد بر اساس مدل سازی فعلی، در صورتی که کانادایی سطح تماس های خود را در حد فعلی حفظ کنند، آمار مرگ و میر ناشی از کووید از شمار فعلی 11 هزار و 100 نفر به بیش از 12 هزار و 100 نفر افزایش خواهد یافت. 

جوامع بومی و مدارس نیز شاهد افزایش تعداد مبتلایان هستند و در صورت عدم اقدام قاطع، وضعیت در استان های آتلانتیک کانادا و مناطق شمالی کشور بدتر نیز خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست