صفحه اصلی / علم و دانش / دو هزار و هجده؛ سال همه گیر شدن استفاده از <درون>

دو هزار و هجده؛ سال همه گیر شدن استفاده از <درون>

پیشرفت فن آوری در کنار نظارت نه چندان قوی، زمینه را برای گسترش هرچه بیشتر استفاده از هواپیماهای بدون خلبان یا <درون> فراهم کرده است.

ماه گذشته، به دنبال سقوط یک <درون> هندی در خاک چین، تنش های دیپلماتیک بین دو کشور بالا گرفت. محل سقوط این <درون> در نزدیکی منطقه مرزی Doklam در هیمالیا رخ داد. این اتفاق می تواند صرفا یک حادثه تلقی شود. اما در عین حال نشاندهنده گسترش روزافزون استفاده نظامی و تجاری از <درون> می باشد.

درون ها هم اکنون بیش از هر زمان دیگر از سوی ارتش های جهان و همچنین سازمان های جاسوسی، از جمله سازمان جاسوسی RAW (متعلق به هند) مورد استفاده قرار می گیرند. اما غیر نظامیان نیز از آن استفاده می کنند. برای مثال از این وسیله برای بازرسی، کشف و خنثی سازی بمب، فیلمبرداری، نقشه برداری و فعالیت های دیگر، بخصوص تجسس و نجات استفاده می شود.

درون ها در نبردهای اخیر به یکی از سلاح های مرگبار بر علیه گروه های تروریستی تبدیل شده اند. یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی که در زمینه فن آوری های دفاعی پیشرفته کار می کند، بودجه تحقیقات بر روی میکرو-درون ها را تامین خواهد کرد. این درون ها به نحوی طراحی خواهند شد که قابل تشخیص نباشند. بد نیست بدانید که در حال حاضر 50 کشور جهان، همچنین گروه ها  و سازمان های تروریستی مختلف، انواع درون های پیشرفته را در اختیار دارند.

صنعت سینما و تلویزیون نیز به لطف استفاده از <درون> متحول شده است. فیلم های بزرگ هالیوودی مانند Skyfall، Wolf of Wall Street و سری فیلم های Harry Potter و Game of Thrones همگی با استفاده از <درون> فیلمبرداری شدند.

شرکت های پخش و توزیع نیز بطور روزافزون به استفاده از این وسیله جهت تحویل سفارشات روی آورده اند.  شواهد نشان می دهد که سال 2018، سال رونق این دستگاه های پرنده، خواهد بود.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *