صفحه اصلی / اخبار / دولت فدرال قصد عفو محکومیت های کیفری قبلی در ارتباط با ماری جوانا را ندارد

دولت فدرال قصد عفو محکومیت های کیفری قبلی در ارتباط با ماری جوانا را ندارد

اتاوا- رالف گودل، وزیر امنیت عمومی در دولت فدرال اعلام کرد که قانونی شدن مصرف تفننی ماری جوانا به معنی عفو محکومیت های قبلی نیست.

بر اساس طرح پیشنهادی دولت فدرال، افراد 18 سال به بالا می توانند 30 گرم ماری جوانای خشک یا 30 گرم ماری جوانا در اشکال دیگر در اختیار داشته باشند.

گودل تاکید کرد که دولت قصد اعطای بخشودگی به محکومین دارای سوء سابقه کیفری به دلیل همراه داشتن مقادیر اندکی از این ماده مخدر را ندارد. زیرا تا تصویب شدن قانون جدید، قوانین قبلی و ممنوعیت حمل و استفاده تفننی از ماری جوانا کماکان به قوت خود باقی خواهند بود.

این تصمیم در حالی اعلام شد که حزب نیودموکرات، خواهان جرم زدایی فوری از در اختیار داشتن مقدار اندکی ماری جوانا شده بود، تا جوانان به دلیل همراه داشتن مقادیر اندک، با سوء سابقه کیفری روبرو نشوند.

عفو، سوء سابقه کیفری را پاک نمی کند. بلکه به فرد کمک می کند که شغلی برای خود پیدا کرده، سفر کند و عضو مفید جامعه باشد. گودل با اشاره به این نکته افزود که هم اکنون نیز فرایند قانونی برای اصلاح سابقه کیفری وجود دارد. افرادی که به دلیل در اختیار داشتن حداکثر 30 گرم ماری جوانا محکوم شده بودند، می توانند 5 سال پس از پایان دوران محکومیت، برای به حال تعلیق در آمدن سابقه کیفری خود، درخواست بدهند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *