اخباراخبار کانادا

دولت فدرال سهم خود از هزینه اسکان پناهجویان را تامین نکرده است 

تورنتو- تاد اسمیت، وزیر امور کودکان، کامیونیتی و خدمات اجتماعی انتاریو می گوید: مسوولیت افرادی که از مرزهای زمینی وارد کشور شده و در انتاریو و کبک مستقر می شوند به عهده دولت فدرال است، اما دولت به قول خود مبنی بر تامین هزینه های مربوط به پناهجویان عمل نکرده است. 

اسمیت که مسوولیت امور مهاجرتی انتاریو را نیز به عهده دارد افزود که یکی از اولین تماس هایی که بعد از انتصاب به سمت وزارت برقرار کرد، با بیل بلر، وزیر امنیت مرزی و جرائم سازمان یافته بود. در حین صحبت به بلر یادآور شد که تامین امنیت مرزهای کشور و رسیدگی به امور افرادی که از آن عبور می کنند به عهده دولت فدرال است. 

این سوال که چه کسی مسوول پرداخت هزینه اسکان پناهجویان غیرمتعارف (یا در واقع غیرقانونی) به کانادا می باشد، موضوع بحث و جدل دولت محافظه کار انتاریو و دولت لیبرال کانادا بوده است. انتاریو بارها از اتاوا خواسته است که در تامین هزینه اسکان پناهجویان، دولت استان را یاری کند. 

از سال 2017 به این سو، بیش از 45 هزار پناهجو به صورت غیرقانونی از مرز زمینی کبک و نیویورک وارد کشور شده اند. با اینکه دولت انتاریو از مبلغ دقیقی که برای اسکان پناهجویان هزینه کرده آگاه نیست، اما آن را صدها میلیون دلار برآورد می کند. 

مارچ سال جاری، کارولین مارلونی، وزیر دادگستری وقت از دولت فدرال خواست که هزینه 45 میلیون دلاری ارائه خدمات مشاوره حقوقی به پناهجویان و مهاجران را تقبل کند. 

 

 

با اینکه دولت لیبرال قول کمک به دولت های استانی و شهرداری ها را داده است، اما دولت انتاریو را به عدم همکاری با دولت فدرال متهم کرده و در واقع اختصاص بودجه را مشروط به همکاری بیشتر دولت داگ فورد نموده است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *