اخباراخبار جهان

دولت ترامپ، اعطای تابعیت به مهاجران قانونی را محدود می کند

واشنگتن- به نقل از NBC News: انتظار می رود که دولت ترامپ در هفته های آینده پیشنهاد خود مبنی بر سخت تر شدن فرایند قانونی دریافت کارت سبز و همچنین کسب تابعیت آمریکا برای مهاجران قانونی که از طیف وسیعی از برنامه های رفاهی عمومی، از جمله Obamacare  استفاده کرده اند را، ارائه دهد. این حرکت که به تصویب کنگره نیاز ندارد، بخشی از برنامه استیون میلر (مشاور ارشد کاخ سفید) برای محدود کردن تعداد مهاجرانی است که سالانه حق اقامت آمریکا را کسب می کنند.

جزئیات طرح پیشنهادی در حال نهایی شدن است، اما براساس پیش نویس آن، مهاجرانی که به طور قانونی در ایالات متحده زندگی کرده و خود یا خانواده شان از Obamacare، بیمه بهداشتی کودکان، کوپن غذا و دیگر مزایای اجتماعی استفاده کرده اند، ممکن است از دریافت حق اقامت محروم شوند.

وکلای مهاجرت و دست اندرکاران خدمات بهداشتی آن را بزرگترین تغییر در سیستم مهاجرت آمریکا طی ده سال گذشته می دانند و برآورد می کنند که بیش از 20 میلیون مهاجر کم درآمد و فقیر را تحت تاثیر قرار بدهد.

سخنگوی وزارت امنیت داخلی گفت: دولت متعهد به اجرای قانون مهاجرت است و به وضوح قصد دارد از مالیات دهندگان آمریکایی حمایت کرده و اطمینان حاصل کند که اتباع خارجی که می خواهند در ایالات متحده بمانند، خودکفا می باشند.
در سال مالی 2016، آخرین سال مالی دوران ریاست جمهوری اوباما، 1.2 میلیون مهاجر، اقامت دائم آمریکا یا کارت سبز را دریافت کرده و 753 هزار و 60 نفر تابعیت آن کشور را به دست آوردند. داده های مربوط به سه ماهه اول سال مالی 2018 نشان می دهد که دولت در حال کاهش 20 درصدی تعداد دریافت کنندگان کارت های سبز و همچنین کاهش 10 درصدی تعداد دریافت کنندگان تابعیت آمریکا تا پایان اکتبر می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0