صفحه اصلی / اخبار / دولت انتاریو به بزرگترین فروشنده انحصاری ماری جوانا در کانادا و جهان تبدیل می شود!

دولت انتاریو به بزرگترین فروشنده انحصاری ماری جوانا در کانادا و جهان تبدیل می شود!

Behnam Marfou

تورنتو- یک انحصار یا مونوپلی دولتی جدید در انتاریو از جولای سال جاری و با قانونی شدن ماری جوانا، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. تا ژانویه سال آینده، کوئینز پارک یا دولت انتاریو به بزرگترین فروشنده ماری جوانا در کانادا و شاید جهان تبدیل خواهد شد. برخلاف حوزه های قضایی دیگر، مانند کالیفرنیا و کلرادو که در آن مصرف ماری جوانا قانونی است و این محصول توسط بخش خصوصی عرضه می شود، بزرگترین و قدرتمندترین دولت استانی کانادا، به صورت انحصاری فروش آن را به عهده خواهد داشت.

سازمان دولتی Ontario Cannabis Retail Corp. (وابسته به LCBO) از طریق 40 فروشگاه انحصاری، آن را عرضه خواهد کرد. تعداد مراکز فروش تا سال 2020، به 150 افزایش خواهد یافت. 14 فروشگاه نخست در تورنتو، میسی ساگا، برمپتون، وان، همیلتون، بری، کینگستون، کیچنر، لندن، اتاوا، Sault St. Marie، سادبوری، تاندر بی و ویندزور آغاز به کار خواهند کرد. کارکنان این فروشگاه ها، عضو اتحادیه کارکنان دولت انتاریو یا Ontario Public Service Employee’s Union خواهند بود. این اتحادیه همچنین نمایندگی کارکنان LCBO را نیز به عهده دارد.

دولت انتاریو، عرضه آنلاین را نیز کنترل خواهد کرد. به این ترتیب، کلیه فروشگاه هایی که در حال حاضر این محصول را عرضه می کنند، غیرقانونی اعلام شده و برچیده خواهند شد. عرضه کنندگان آن در بازار سیاه و صاحبان فروشگاه های خصوصی در صورت نقض قانون با جریمه سنگین (حداقل 1 میلیون دلار و مجازات 2 سال حبس) روبرو خواهند شد.

حداقل سن خرید و مصرف ماری جوانا در انتاریو، 19 سال تعیین شده است. هر خانوار انتاریویی مجاز به پرورش حداکثر 4 بته ماری جوانا برای مصرف شخصی در منزل می باشد. دود کردن آن در مکان های عمومی، محل های کار، داخل اتومبیل و قایق ممنوع خواهد بود. برای رانندگانی که تحت تاثیر ماری جوانا پشت فرمان قرار بگیرند، جریمه سنگین تعیین شده است.

دولت انتاریو این برداشت عمومی که عرضه انحصاری و دولتی ماری جوانا، صرفا با هدف درآمدزایی است را رد کرده و می گوید که کل سود حاصل از آن، صرف اجرای قانون، تامین هزینه های شهرداری و ارائه  کمپین های آموزشی خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *