صفحه اصلی / علم و دانش / دوقلوهای به هم چسبیده آمریکایی پس از عمل جداسازی از بیمارستان مرخص شدند!

دوقلوهای به هم چسبیده آمریکایی پس از عمل جداسازی از بیمارستان مرخص شدند!

ارین و ابی دیلانی که از ناحیه جمجمه به یکدیگر چسبیده بودند، در عمل جراحی 11 ساعته ای که در بیمارستان کودکان فیلادلفیا انجام شد، از یکدیگر جدا شده و پس از گذراندن دوران نقاهت چند ماهه در بیمارستان، به خانه خواهند رفت. البته ارین اواخر ماه گذشته از بیمارستان مرخص شده و نزد مادرش بسر می برد. ابی نیز پس از درمان عفونت و خونریزی مغزی، دوشنبه گذشته مرخص شد.

دوقلوهای کوچولو، 7 ژوئن سال جاری و در یازده ماهگی تحت یکی از پرخطرترین عمل های جداسازی قرار گرفتند. پزشکان شانس زنده ماندن هر دو کودک را اندک ارزیابی کردند. اما خوشبختانه معجزه رخ داد و خواهران کوچولو 5 ماه بعد از عمل جراحی، از بیمارستان مرخص شدند.

هدر و رایلی دیلانی، با تشکر از پزشکان و کادر بیمارستان، بابت اینکه می توانستند تعطیلات عید شکرگزاری را در خانه بگذرانند، خوشحال بودند.

ارین و ابی در روز 24 جولای 2016 با عمل سزارین به دنیا آمدند. ارین از هم اکنون برای کسب توانایی حرکت و حرف زدن تحت درمان است. اما ابی کوچولو راهی دشوارتر را پیش رو دارد. اما پزشکان، به آینده آنها امیدوار هستند.

دوقلوهای Craniopagus که از ناحیه جمجمه به یکدیگر وصل هستند، نوع نادر دوقلوهای به هم چسبیده هستند. 10 تا 20 نوزاد از هر یک میلیون نوزاد متولد شده در آمریکا، Craniopagus هستند. این دوقلوها از ژنتیکی مشابه یکدیگر بوده و همواره از یک جنسیت می باشند.

جراحان بیمارستان کودکان فیلادلفیا تا قبل از این 24 عمل جراحی جداسازی را انجام داده اند. در طی عمل جراحی ابی و ارین، پزشکان، نزدیک بود ابی را به دلیل خونریزی مغزی از دست بدهند. نوزادان پس از عمل جراحی به تشخیص پزشکان تحت حالت کمای پزشکی قرار داده شدند تا مغز بتواند خود را ترمیم کند. ابتدا ارین و سپس ابی از حالت کما بیرون آورده شدند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *