صفحه اصلی / اخبار / دز مسکن های مخدر تجویز شده در انتاریو، بالاتر از استاندارد تعیین شده!

دز مسکن های مخدر تجویز شده در انتاریو، بالاتر از استاندارد تعیین شده!

Razi-Clinic

تورنتو- محققان کانادایی می گویند که دز تقریبا یک چهارم از مسکن های مخدر تجویز شده در انتاریو در فاصله آپریل 2015 تا مارچ 2016 بیش از حد توصیه شده است. به گفته آنان دز روزانه 23.9 درصد از داروهای تجویز شده، حاوی معادل 50 میلیگرم مورفین بودند. این میزان بیشتر از استانداردی است که سال گذشته برای پزشکان شاغل در آمریکای شمالی برای تسکین دردهای مزمن غیرسرطانی با داروهایی مانند آکسی کودون، هیدرومورفون و فنتانیل تعیین شد.

محققان بیمارستان سنت مایکل تورنتو، مسکن های مخدر تجویز شده برای بیش از 650 هزار انتاریویی را مورد بررسی قرار داده و نتیجه مطالعات خود را در نشریه Pain منتشر کردند. تارا گومز، از تهیه کنندگان گزارش پژوهشی می گوید که یافته های آنها نشان دهنده اهمیت استفاده از جایگزین های دیگر برای کنترل درد در برخی از بیماران، از جمله درمان های فیزیوتراپی و غیره می باشد.

هرچند یک نسخه از هر 4 نسخه حاوی مسکن مخدر، به دلیل دندان درد، تجویز شد، اما این داروها معمولا با دز پایین و برای مدت کوتاه تجویز شدند.  

یک نسخه از هر 6 نسخه برای تسکین درد پس از عمل جراحی صادر شد. برای بیش از 40 درصد از این بیماران به طور روزانه معادل 50 میلیگرم مورفین تجویز شد. حداقل 25 درصد از نسخه های صادر شده برای بیمارانی که عمل جراحی لگن و  زانو را انجام داده بودند، حاوی دز روزانه معادل 90 میلیگرم مورفین بود.

محققان چند دلیل عمده برای مصرف مسکن مخدر را شناسایی کرده اند. موارد استفاده؛  22.2 درصد به دلیل دندان درد، 17.4 درصد به دلیل درد پس از عمل جراحی، 12 درصد به دلیل دردهای اسکلتی-عضلانی، 6.5 درصد برای تسکین دردهای مرتبط با سرطان و 17.7 درصد به دلیل سایر دردها، مربوط بودند.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *