فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

درگذشت آرتا فرانکلین و ثروت 80 میلیونی‌اش

آرِتا فرانکلین خواننده‌ سرشناس موسیقی Soul که به <ملکه‌ موسیقی سول> مشهور بود، روز پنجشنبه در سن 76 سالگی درگذشت. به گفته مجله Celebrity Net Worth، این خواننده‌ نامدار، ثروت 80 میلیون دلاری از خود بر جای گذاشته است. <فرانکلین> به خاطر ترانه های برتر خود در سبک موسیقی Soul همچون Respect و (You Make Me Feel Like) A Natural Woman شناخته می‌شد. مجله‌ Money در این باره، گزارش داده که این خواننده، همیشه درخواست می‌کرده که دستمزدش به او به صورت پول نقد پرداخت شود.

<دیوید رمنیک> سردبیر مجله‌ <نیویورکر> در مقاله‌ای که به مناسبت مرگ این ستاره نوشته، می‌گوید این عادت >فرانکلین> را در سال 2016 و هنگامی که به پشت صحنه یکی از اجراهای زنده اش دعوت شده بود، مشاهده کرده است. <رمنیک> می‌نویسد: <روی یک پیشخوان که در روبروی او و در کنار آینه آرایش و برس مویش بود، دسته‌های کوچک اسکناس‌های صد دلاری را دیدم که روی هم گذاشته بودند. او می‌گفت پولش را باید همینطور نقد به او بدهند و گرنه نخواهد خواند. تمام پول را داخل یک کیف دستی می‌گذاشت که همیشه یا به دست تیم محافظان شخصی‌اش می‌داد و یا با خودش به روی صحنه می‌برد و روی پیانو می‌گذاشت تا در دیدش باشد>.

<تراویس اسمایلی> که از دوستان <فرانکلین> بود، می‌گوید که این عادت او به خاطر دوره‌ای بود که او در آن بزرگ شده بود. او می‌گوید: <دورانی که او در آن بزرگ شد، دیده بود که دستمزد خوانندگانی چون B.B.King را بالا می‌کشیدند. حسی در او وجود داشت که می‌گفت، مردم قصد دارند به تو آسیب بزنند>.

<فرانکلین> در دوران زندگی هنری‌اش، برای ترانه‌هایش برنده‌ 18 جایزه‌ Grammy شد و به عنوان یکی از بزرگان موسیقی شناخته می‌شود. <باراک اوباما> در یکی از اجراهای زنده‌ او حضور یافت و گریه کرد. او گفت که <فرانکلین> معنای تازه‌ای به موسیقی آمریکایی بخشیده است.

آلبوم‌های او پرفروش‌ترین آلبوم‌ها در درازای تاریخ موسیقی بوده و مجله‌ Forbes ثروت او را بالغ بر 80 میلیون دلار برآورد کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0