صفحه اصلی / اخبار / درآمد مالیاتی دولت از محل انعام کارکنان رستوران ها

درآمد مالیاتی دولت از محل انعام کارکنان رستوران ها

اتاوا- افزایش موارد حسابرسی مالیاتی رستوران ها و مراکز تفریحی در جزیره پرینس ادوارد، نشان می دهد که اداره مالیات کانادا به شدت به دنبال کسب درآمد مالیاتی بیشتر از هر طریق ممکن می باشد. این بار نوبت به دریافت کنندگان انعام رسیده است. البته آنهایی که مبلغ دقیق انعام دریافتی را جزو درآمد خود اظهار نکرده و بالطبع مالیات آن را نمی پردازند.

ده ها تن از صاحبان و کارکنان رستوران ها در پرینس ادوارد، طی ماه گذشته از سوی اداره مالیات متهم شدند که انعام های دریافتی در سال 2014 و 2015 را به طور کامل اظهار نکرده اند. اداره مالیات معتقد است که این افراد با عدم اظهار چند هزار دلار درآمد خود، در واقع از پرداخت مالیات فرار کرده و بایستی مالیات معوقه را بپردازند. اداره مالیات برای متخلفین، جریمه مالی نیز در نظر گرفته است، زیرا اصرار دارد که همه کانادایی ها بایستی سهم مالیات خود را بپردازند.

تا قبل از این، که انعام به صورت نقد پرداخت می شد، ردیابی و تعیین میزان دقیق آن دشوار بود. اما به دلیل گسترده شدن استفاده از کارت های دبیت و اعتباری برای پرداخت، ردیابی و استخراج رقم انعام از طریق بررسی سوابق ماشین پرداخت، به آسانی ممکن می باشد.

در حالی که بسیاری از کارکنان رستوران ها به اشتباه خود اذعان دارند، اما اغلب از شیوه برخورد اداره مالیات و تمرکز بر نیروی کار اکثرا جوان و کم درآمد گله دارند. آنها می گویند اگر دولت واقعا به دنبال کسب درآمد مالیاتی بیشتر است، بایستی ابتدا به سراغ مالیات دهندگان متمول و بزرگ برود.

حداقل یکی از کارکنان رستوران که نامه اخطاریه اداره مالیات را دریافت کرده، نگران است که در صورت جریمه شدن از عهده پرداخت شهریه دانشگاه سال آینده اش بر نیاید.

اداره مالیات برخی از متخلفین را با احتمال روبرو شدن با جریمه معادل 50 درصد مبلغ بدهی مالیاتی، تهدید کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *