صفحه اصلی / اخبار / داگ فورد به دنبال مقام رهبری حزب محافظه کار انتاریو!

داگ فورد به دنبال مقام رهبری حزب محافظه کار انتاریو!

تورنتو- داگ فورد، برادر شهردار فقید تورنتو و عضو سابق شورای شهر، دوشنبه 29 ژانویه خبر نامزدی اش برای کسب مقام رهبری حزب محافظه کار انتاریو را اعلام کرد. این تصمیم، در پی  کناره گیری پاتریک براون از رهبری حزب محافظه کار به دلیل روبرو شدن با اتهام سوء رفتار جنسی، گرفته شده است. البته براون کلیه اتهامات را رد کرده است. داگ فورد در حضور خبرنگاران از آنچه در حزب محافظه کار رخ داده، ابراز تاسف کرد و گفت که حزب به یک رهبر قاطع و قدرتمند نیازمند است که بتواند این افتضاح را پاک کرده و حزب را در انتخابات استانی ماه ژوئن پیروز کند. فورد در عین حال از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران خودداری کرد و گفت که طی چند روز آینده با آنان گفتگو خواهد کرد.

مسلما از حالا تا روز انتخابات استانی، با اخبار و سرتیترهای سیاسی بیشتری درباره فورد مواجه خواهیم شد. عضو سابق شورای شهر که در انتخابات شهرداری سال 2014، رقیب جان توری نیز بود، بارها تمایل خود برای ورود به عرصه سیاسی استان را اعلام کرده و حتی قصد داشت در رقابت های انتخاب رهبر حزب محافظه کار فدرال در سال 2016 شرکت کند. او در سال 2014 به شرکت در رقابت های انتخاب رهبر حزب محافظه کار انتاریو نیز فکر می کرد و تمایل خود برای کسب کرسی نمایندگی مجلس انتاریو را نیز اعلام کرده بود. فورد همیشه خود را ناجی و حلال مشکلات توصیف کرده است. به همین دلیل است که قصد دارد در انتخابات آتی شهرداری با توری رقابت کند. اگر فورد موفق به کسب مقام رهبری حزب محافظه کار انتاریو نشود، می تواند همچنان در انتخابات شهرداری شرکت کند.

بخش عمده ای از حامیان حزب محافظه کار انتاریو را افرادی تشکیل می دهند که به سیاست های عوام  گرایانه و دولت کوچک معتقدند. این بخش اخیرا از سوی رهبریت حزب و نمایندگان آن در مجلس به حاشیه رانده شد تا محافظه کاران بتوانند خود را به عنوان جایگزین لیبرال ها و کتلین وین معرفی کنند. تقریبا همه نامزدهای احتمالی که برای کسب مقام رهبری حزب تلاش خواهند کرد، پیرو سیاست هایی هستند که پاتریک براون معرفی کرد. اما فورد اینگونه نیست به همین دلیل، شانس خوبی برای جلب نظر آن بخش عمده دارد. باید منتظر شد و دید که چه کسی خود را برای رقابت با فورد نامزد خواهد کرد؟

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *