مقالاتمقالات اجتماعی

داگ فورد آزمایش آلاینده‌های اتومبیل را متوقف می‌کند

داگ فورد، رییس دولت انتاریو اعلام کرد که از اول اپریل سال آینده، اجرای طرح آزمایش آلایندگی اتومبیل موسم به Drive Clean متوقف خواهد شد. فورد گفته که در عوض، دولت او با سختگیری بیشتر در آزمایش آلاینده‌های اتومبیل های سنگین حمل و نقل صنعتی و تجاری، عرصه را بر کارخانه‌هایی که هوا را آلوده می‌کنند، تنگ خواهد کرد.

فورد در یکی از گاراژ‌های سرویس اتومبیل در جاده‌ Martin Grove در این باره گفت: <این دولت قصد دارد با پایان بخشیدن به Drive Clean، این بار سنگین را از دوش خانواده‌ها و شهروندانی که اتومبیل دارند، بردارد. از این پس، آنها دیگر مجبور نخواهند بود وقت مفیدشان را برای یک آزمایش غیرضروری هدر دهند>. فورد، همچنین گفت که این تصمیم، به میزان 40 میلیون دلار از هزینه‌های سالانه دولت را کاهش می‌دهد. علت اینجاست که گرچه دولت لیبرال استانی، سال گذشته تصویب کرد 30 دلار هزینه‌ این تست، از رانندگان گرفته نشود، اما این مبلغ همچنان باید توسط دولت هزینه می‌شد.

طرح Drive Clean که در سال 1999 و توسط مایک هریس رییس وقت انتاریو آغاز شد، همیشه مورد انتقاد رانندگان اتومبیل بوده، چرا که بیشتر وسایل نقلیه، پیش از فروش، از آزمایشات آلایندگی گذر کرده بودند. دولت‌های بعدی محافظه‌کار و سپس لیبرال که در پی هم آمدند، در برابر وسوسه‌ پایان دادن به این طرح، مقاومت کردند. آنها دریافتند که این طرح، سالانه از ورود 335 تن آلاینده به هوای منطقه، جلوگیری می‌کند. اتومبیل های سواری، وانت‌بارها و کامیون‌ها مسوول تولید یک‌سوم از کل گازهای گلخانه‌ای هستند که باعث گرمایش زمین می‌شوند.

مایک شراینر رهبر حزب Green در این باره می‌گوید در حالی که برنامه‌ Drive Clean دیگر بر خلاف زمان آغازش، ضروری به نظر نمی‌آید، اما دولت حال حاضر نیز، از 12 هفته پیش که به قدرت رسیده، طرح تازه‌ای برای مبارزه با آلودگی ارائه نداده است. او می‌گوید: <وقتی به فهرست کارهایی که این دولت استانی، از زمان آغاز به کارش برای مبارزه با آلودگی کرده، نگاه می‌کنید، فقط کاهش بودجه می‌بینید و دیگر هیچ>.

سالانه حدود دو میلیون اتومبیل، مورد آزمایش قرار می‌گیرند. در سال 2014، تعداد 135 هزار سواری و وانت‌بار، در این آزمایش رد شدند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0