صفحه اصلی / علم و دانش / دانشمندان چینی برای کودکان مبتلا به نقص ژنتیکی گوش جدید ساختند!

دانشمندان چینی برای کودکان مبتلا به نقص ژنتیکی گوش جدید ساختند!

<

برای اولین بار در جهان، دانشمندان چینی موفق شدند با استفاده از فناوری چاپگر 3-D ، برای 5 کودک مبتلا به نقص ژنتیکی  microtia، گوش جدید بسازند. این نقص ژنتیکی مانع رشد یکی از گوش ها شده و یا در بدترین فرم، سبب به دنیا آمدن کودک بدون گوش می شود.

دانشمندان برای ایجاد گوش جدید، ابتدا سلول های غضروفی که با نام کاندروسیت ها شناخته می شوند را از گوش معیوب برداشته و سپس گوش سالم را اسکن کردند. سن این کودکان بین 6 تا 9 سال بود. آنها سپس با ساخت یک داربست زیست تخریب پذیر 3 بعدی، ساختار گوش را تقلید کردند.

پس از آن، سلول های کاندروسیت را بر روی داربست بیولوژیکی گذاشتند و به آن اجازه دادند تا طی 3 ماه رشد کند. سپس گوش جدید جایگزین گوش معیوب شد. کودکان به مدت 2 سال و نیم پس از عمل، تحت نظر و مراقبت قرار گرفتند.

علیرغم این موفقیت بزرگ، دانشمندان تاکید کردند که تحقیقات شان در مراحل اولیه بوده و هنوز نمی تواند به عنوان یک درمان قطعی تلقی شود.
به طور معمول، میکروتیا – یک نفر از هر 5 هزار نفر را مبتلا می کند. این نقص ژنتیکی به طور معمول با قرار دادن یک گوش پلاستیکی بر روی گوش معیوب و ایجاد گوش جدید با استفاده از غضروف دنده ای، درمان می شود، اما این گوش عملکرد یا ظاهر یک گوش طبیعی را ندارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *