صفحه اصلی / اخبار / داعشی های بازگشته به کانادا، کشور را در معرض خطر حمله شیمیایی قرار می دهند!  

داعشی های بازگشته به کانادا، کشور را در معرض خطر حمله شیمیایی قرار می دهند!  

اتاوا- بر اساس گزارش داخلی دولت فدرال که از طریق قانون دسترسی به اطلاعات در اختیار Global News قرار گرفته است، اعضای کانادایی داعش که از سوریه و عراق به کشور باز می گردند، دانش ساخت سلاح های شیمیایی را با خود می آورند و می توانند از آن برای حملات تروریستی در کانادا استفاده کنند.

در گزارش وزارت امنیت عمومی کانادا، به استفاده مکرر داعش از گاز کلورین و خردل در سوریه و عراق اشاره شده است. در بخشی از این گزارش آمده است: در حالی که احتمال حمله شیمیایی در کانادا، اندک می باشد، اما بازگشت افراط گرایانی که چگونگی استفاده از سلاح های شیمیایی را می دانند، می تواند کشور را در معرض خطر قرار بدهد. آگاهی داعشی ها از مواد شیمیایی مرگبار موجود در بازار و نحوه استفاده از آنها برای ساخت سلاح شیمیایی می تواند نگران کننده باشد.

این گزارش در حالی منتشر شده که RCMP و نهادهای امنیتی خود را برای بازگشت ده ها کانادایی عضو داعش و القاعده  از سوریه و عراق، آماده می کنند. دولت فدرال تخمین می زند که حدود 100 افراط گرای کانادایی با هدف پیوستن به داعش کشور را ترک کرده باشند. از این تعداد، 60 نفر به کانادا بازگشته اند. مقامات کانادایی احتمال می دهند که طی چند ماه آینده همسران و کودکان پیکارجویان داعشی به کانادا بازگردند.

در این گزارش به یافته های سازمان منع سلاح های شیمیایی و سازمان ملل در مورد استفاده داعش از گاز خردل در Marea سوریه در آگوست 2015 اشاره شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *