مقالاتمقالات اجتماعی

خوش بین بودن طول عمر را زیاد می کند 

افراد خوش بین و مثبت اندیش بیشتر عمر کرده و شانس اینکه تولد هشتاد و پنج سالگی شان را در صحت و سلامت جشن بگیرند بیشتر است. پژوهشگران می گویند این خصوصیت عمر انسان را بطور میانگین 11 تا 15 درصد افزایش می دهد. 

نویسندگان مقاله علمی که در نشریه PNAS منتشر شده است خوش بینی را به عنوان انتظار رویدادهای خوب در زندگی و امید به آینده ای روشن تعریف کردند. پژوهشگران می گویند: افراد خوش بین اهدافی برای خود تعیین کرده و باور دارند که می توانند به آنها دست یابند. خوش بین بودن همچنین عادت های سالم و مقاومت در برابر رفتارهای ناسالم را تقویت می کند. افراد خوش بین همچنین واکنش های عاطفی کمتری به شرایط استرس زا را تجربه کرده و سریعتر از آن رهایی می یابند. 

پژوهشگران دانشگاه بوستون حدود 70 هزار زن 58 تا 86 ساله را به مدت یک دهه و حدود 1 هزار و 500 مرد 41 تا 90 ساله را به مدت سه دهه پس از ارائه پرسشنامه هایی برای بررسی دیدگاهشان به زندگی، تحت نظر قرار دادند. نتایج به دست آمده نشان داد افراد خوش بین بین 11 تا 15 درصد عمر طولانی تری دارند. به طور دقیق زنان خوش بین 14.9 درصد و مردان خوش بین 10.9 درصد بیشتر عمر می کنند. 

خوش بین بودن همچنین ریسک ابتلا به بیماری های مزمن از جمله دیابت نوع 2 و افسردگی را کاهش می دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان