اخباراخبار کانادا

خودکشی چهارمین دانشجوی دانشگاه تورنتو 

تورنتو- درپی خودکشی جمعه گذشته یکی از دانشجویان دانشگاه تورنتو، مسوولین این موسسه آموزش عالی با ابراز تاسف از این واقعه تدابیری را در نظر گرفتند. از جمله نصب حصارهای ایمنی موقت در ساختمان اصلی دانشکده علوم کامپیوتر. 

طی آخر هفته گذشته، مرکز Bahen Centre for Information Technology دانشگاه تورنتو به روی دانشجویان بسته بود.

مسوولین دانشگاه از اظهارنظر در مورد جزئیات حادثه خودداری کرده است و افشای اطلاعات بیشتر را منوط به کسب اجازه و موافقت خانواده قربانی دانستند. 

این چهارمین مورد خودکشی دانشجو در کمپس سنت جورج از جون سال گذشته به اینسو و دومین مورد خودکشی طی سال جاری می باشد. معضل خودکشی دانشجویان نگران کننده است. دانشجویان بهار سال گذشته با تحصن در راهروی رئیس دانشگاه خواهان حمایت بیشتر روحی و روانی از دانشجویان و کاهش زمان انتظار برای دسترسی به خدمات مشاوره روانی شدند. اما می گویند علیرغم قول مسوولین برای بهبود خدمات حمایتی، اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است و زمان انتظار برای دسترسی به مشاوران بسیار طولانی است.  

دانشجویان همچنین به تعلیق استعلاجی و اجباری دانشجو از تحصیل به دلیل دچار شدن به مشکلات روحی اعتراض دارند. بر اساس مقررات جدید، مسوولین دانشکده می توانند در صورت خطرناک تشخیص دادن دانشجو برای خود یا دیگران، دانشجویی که از اختلالات روحی و روانی رنج می برد را تعلیق نمایند. دانشجویان اینگونه اقدامات را تنبیهی دانسته و در عوض خواهان ارائه خدمات مشاوره درمانی و افزایش تعداد مددکاران و مشاوران در دانشگاه می باشند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!