صفحه اصلی / اخبار / خودکشی پنجاه و چهار نظامی کانادایی از سال دو هزار و چهارده به این سو

خودکشی پنجاه و چهار نظامی کانادایی از سال دو هزار و چهارده به این سو

اتاوا- به گزارش مرکز Tema Conter Memorial Trust  که آمار خودکشی نزد ماموران آتش نشانی، ماموران پلیس و امداد، نگهبانان زندان و نظامیان را ثبت می کند، تنها در سال 2016، پانزده عضو نیروهای مسلح کانادا خودکشی کردند.

متاسفانه در حالی که یک هفته از آغاز سال جدید می گذرد، یک عضو دیگر ارتش، خودکشی کرد. سه شنبه گذشته، اجساد 4 نفر در خانه ای در نووا اسکوشیا کشف شد.  قربانیان لیونل دزموند افسر 33 ساله سابق ارتش، همسرش شانا دزموند 31 ساله، دختر 10 ساله شان آلیا و برندای 52 ساله (مادر لیونل) بودند.

دزموند یکی از نظامیانی بود که اخیرا در افغانستان خدمت کرد. کاترین هارتلاین، از بستگان دزموند گفت: او پس از بازگشت به کانادا به دلیل ابتلا به اختلال استرس پس از ضربه  یا  Post-Traumatic Stress Disorder  تقاضای کمک کرد. اما کمکی دریافت نکرد. در حالی که می بایست از یک متخصص کمک می گرفت. وقتی نشانه های ابتلا به این عارضه در او نمایان شد، می بایست در یک مرکز تحت درمان قرار می گرفت.

به گزارش پلیس، وی پس از به قتل رساندن اعضای خانواده اش خودکشی کرد. پلیس پس از جستجوی خانه محل جنایت، دو سلاح گرم را در محل کشف و توقیف کرد.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی Tema، در سال 2015 ، هفده و در سال 2014 ، بیست و دو  نظامی کانادایی خودکشی کردند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *