اخباراخبار کانادا

خودکشی دختر نه ساله سوری در کانادا زنگ خطری برای دست اندرکاران بهداشت روان

کلگری- در پی خودکشی دختر 9 ساله سوری در کلگری به دلیل قلدری و آزار همکلاسی هایش، حامیان ارائه خدمات مشاوره روانی به نومهاجران جوان و نوجوان را نگران کرده است. زینب ابراهیم، از مشاوران مرکز DIVERSEcity ونکوور می گوید: اگر به مدارس بروید و با دانش آموزان پناهجو صحبت کنید، به منزوی و تنها بودن آنها پی می برید. ترس و نگرانی من محقق شد… زیرا یک دختر خردسال جانش را از دست داد.

آمال الشتیوی 9 ساله، مارچ سال جاری پس از مورد قلدری و توهین قرار گرفتن از سوی هم مدرسه ای هایش، در خانه اقدام به خودکشی کرد و جان سپرد. والدین آمال می گویند که با آغاز آزارها، موضوع را به مسوولین مدرسه و آموزگار آمال گزارش کردند، اما آموزش و پرورش از رسیدگی به شکایت شان امتناع کرد. ابراهیم می گوید: درست است که این کودکان و خانواده هایشان از جنگ فرار کرده و نجات یافته اند، اما آثار روحی و روانی تجربیات تلخ هرگز رهایشان نخواهد کرد. متاسفانه در برخی فرهنگ ها، صحبت درباره سلامت روانی ناپسند تلقی می شود. با توجه به عدم آشنایی نومهاجران به زبان انگلیسی یا فرانسه و عدم اطلاع از امکانات در اختیارشان، امکان کمک رسانی به تک تک آنان وجود ندارد. متاسفانه بسیاری از کودکان مهاجر و پناهجو در مدارس کانادا با تبعیض و قلدری همکلاسی هایشان روبرو می شوند.

انجمن کانادایی پیشگیری از خودکشی، Depression Hurts و Kids Help، شماره تلفن خاصی را در نظر گرفته اند. چنانچه خود یا یکی از عزیزان تان از افسردگی یا ناراحتی روحی رنج برده و به خودکشی گرایش دارید، می توانید با شماره تلفن 1-800-668-6868 یا شماره 911 تماس حاصل نمایید.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0