صفحه اصلی / اخبار / خبر بد: افزایش قیمت غذاهای رستوران در سال آینده!

خبر بد: افزایش قیمت غذاهای رستوران در سال آینده!

Behnam Marfou

تورنتو- کانادایی هایی که به صرف غذا در رستوران علاقمند هستند، مجبورند سال آینده مبلغ بالاتری را بابت آن بپردازند.

سیلوین شارلبوا، یکی از محققین ارشد پروژه مطالعاتی از دانشگاه Dalhousie هالیفکس می گوید: انتظار می رود که نرخ تورم مواد غذایی در سال آینده بین یک تا سه درصد افزایش یابد. در گزارش Canada’s Food Price Report که برای اولین بار توسط پژوهشگران دانشگاه های Dalhousie و Guelf تنظیم شده است، هزینه خورد و خوراک یک خانواده 4 نفره، با 348 دلار افزایش به 11 هزار و 948 دلار در سال خواهد رسید. حدود 59 درصد از348 دلار (یعنی 208) دلار ناشی از صرف غذا در رستوران و خرید غذاهای آماده خواهد بود. اما اگر در خانه آشپزی کنید و مواد غذایی خود را از خوار و بار فروشی ها تهیه کنید، هزینه کمتری را متحمل خواهید شد.

کانادایی ها هم اکنون حدود 30 درصد از بودجه خورد و خوراک خود را در رستوران ها  و یا با خرید مواد غذایی آماده هزینه می کنند. به پیش بینی کارشناسان، میزان افزایش قیمت غذاهای رستوران در بخش های مختلف کشور، متفاوت خواهد بود. برای مثال Atlantic Canada (متشکل از 4 استان سواحل اقیانوس اطلس یعنی نیوبرانزویک، جزیره پرینس ادوارد، نووا اسکوشیا و نیوفاندلند و لابرادور) شاهد افزایش بالای متوسط قیمت ها خواهد بود. بریتیش کلمبیا نیز به دلیل تورم، شاهد افزایش قابل توجه قیمت ها خواهد بود. در حالی که میزان افزایش قیمت در آلبرتا و انتاریو، پایین تر از سطح متوسط پیش بینی شده است. قیمت ها در کبک، مانیتوبا و ساسکاچوان ثابت خواهند ماند.

قیمت محصولات لبنی، گوشت و غذاهای دریایی 2 درصد، قیمت میوه و آجیل بین 1 تا 3 درصد و قیمت سبزیجات بین 4 تا 6 درصد افزایش خواهد یافت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *