اخباراخبار کانادا

خبری از موج بازگشت داعشی های کانادایی به کشور نخواهد بود

اتاوا- در گزارش سالانه <تهدیدات تروریستی متوجه کانادا> پیش بینی شده است که علیرغم شکست و فروپاشی نیروهای داعش در عراق و سوریه، خبری از موج بازگشت کانادایی هایی که با هدف پیوستن به داعش کشور را ترک کردند، نخواهد بود. زیرا، اکثر این افراد که تعدادشان حدود 190 نفر برآورد می شود، فاقد مدارک مسافرتی معتبر می باشند و می دانند که احتمال بازداشت شان در بدو ورود به کانادا وجود دارد. تعدادی از این افراد نیز در عملیات نظامی کشته شده اند.

با فروپاشی نیروهای داعش در عراق و سوریه، دولت ترودو از سوی أحزاب مخالف به تشریح موضع و برنامه های خود برای برخورد با داعشی های بازگشتی به کشور، وادار شد. لازم به ذکر است که تا به این لحظه 60 کانادایی داعشی به کشور بازگشته اما تنها 12 نفر از آنها با اتهامات تروریستی روبرو شده اند.

رالف گودل، وزیر امنیت عمومی کانادا مدعی شد که دولت اش با سازمان های اطلاعاتی بین المللی برای تحقیق در مورد کانادایی هایی که با هدف پیوستن به گروه های تروریستی کشور را ترک کرده اند، همکاری می کند. او بارها به توانایی دولت جهت مدیریت و خنثی کردن هرگونه تهدیدی که از سوی این افراد متوجه کشور می باشد، تاکید کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0