مقالاتمقالات اجتماعی

خانه های نامرتب: افشاکننده 8 مشکل روحی ساکنان خود

برگرفته شده از تارنمای Brightside

چه کسی تمیز و مرتب بودن را دوست داشته باشد یا نداشته باشد، این ویژگی چیزی بیش از یک خصوصیت شخصی است. زیرا مثلا تنها با نگاهی به اینکه فرد چگونه ظرف می شوید، و آیا لباس هایش را سر جایشان می گذارد یا نه، چیزهای زیادی در مورد او آشکار می شود. اما با اندکی توجه بیشتر به روشی که فرد فضای اطراف خود را سازمان می دهد، می توان نکات بسیار بیشتری را در مورد شخصیتش فهمید. کمااینکه خانه های نامرتب افشاکننده 8 مشکل روحی پنهانی ساکنان خود هستند، که در ادامه بگونه ای چکیده به آنها می پردازیم.

 

 • تمام آت و آشغال ها در کشوها، کمدها و جعبه ها پنهانند

 

گاهی امکان دارد، آپارتمان/ اتاق فردی مرتب به نظر برسد. زیرا کف آن/ها تمیز است، کتاب ها مرتب چیده شده اند و… اما وقتی به کشوهای آشپزخانه و کمدهایش نگاهی بیندازیم، ممکن است قیچی های شکسته، خودکارهای جوهر تمام شده، کارت های اعتباری قدیمی، و یا لباس های چروک را، در آنها ببینیم. چنین چیزی نشان می دهد که ساکنان اینگونه اقامتگاه ها بیش از آن که به تمیزی و مرتب بودن اهمیت بدهند، می خواهند محل زندگی شان جذاب به نظر برسد.

 

 • هیچ نوع نوآوری وجود ندارد

 

بعضی ها سال ها در آپارتمانی به سر می برند، که شیرهایش چکه می کنند و… وسایل شان را هم در جعبه نگه می دارند. اینگونه افراد مایلند به جای حال، در آینده زندگی کنند. بنابراین به محل زیست خود به چشم اقامتگاهی موقت می نگرند. اما در عین حال هیچ طرح جدی و عملی برای آینده ندارند. به همین سبب همیشه منتظرند سر و کله کسی دیگر پیدا شود، و تغییرات لازم را برایشان ایجاد کند.

 

 • محل کار نامرتب

 

محل کار یکی از جالب ترین جاها در آپارتمان برای شناختن روحیات افراد است. کمااینکه برخی همه چیز را مرتب می کنند، پوشه ها را در قفسه می گذارند و… در مقابل بعضی همه لوازم التحریر و پوشه هایشان این طرف و آن طرف ریخته شده، و میزشان خاک گرفته است. این وضعیت نشانگر میزان بالای اعتماد به نفس، و عدم بلوغ آنها می باشد.

در صورتی که کسی بتواند پشت یک میز پر از خاک و نامرتب هم کار کند و وسایل مورد نیازش را بیابد، شخصیتی نوآورانه و مبتکرانه دارد.

 

 • سبد لباس، لگن ظرفشویی آشپزخانه و سطل زباله پر

 

دیدن این وضعیت نشان از روحیه کار امروز را به فردا افکندن دارد. افراد دارای این روحیه معمولا از نداشتن فرصت، اشتغال زیاد و… به عنوان بهانه استفاده می کنند. جهت رهایی از این ویژگی باید بیاموزند، که به موازات کثیف شدن ظروف و لباس ها آنها را بشویند.ی عنی نگذارند که روی هم جمع، و تمیز کردن شان تبدیل به کاری بسیار وقت گیر شوند. زیرا در صورت اصلاح نکردن این ویژگی ناپسند نمی توانند، روابط دوستانه و یا عاطفی درازمدت داشته باشند. چون همه از اطراف شان پراکنده می شوند.

 

 • انگار کسی در منزل زندگی نمی کند

 

به نظر می رسد، برخی از محل زندگی خود تنها برای خوابیدن بهره می برند. یعنی ممکن است منزل شان تمیز، اما مثلا فاقد مبلمان، اجاق گاز، یخچال و سایر لوازم ضروری باشد. این روش بیشتر به درد دانشجویان می خورد. زیرا مدت زیادی را در خانه به سر نمی برند. اما اگر افراد دیگری هم در چنین آپارتمان هایی زندگی کنند، نشان از عدم بلوغ فکری شان دارد. زیرا مثلا منتظرند یک شریک زندگی پیدا کنند، تا او وضعیت موجود را تغییر دهد.

 

 • پس مانده غذاها در آشپزخانه

 

قاعدتا آشپزخانه باید تمیزترین نقطه منزل باشد. زیرا در آن غذا می پزیم، و می خوریم. بنابراین وجود لکه های چربی و لیوان های پر از لکه های قهوه و چای، و پس مانده غذاها، نه تنها سبب ناخوشایند بودن آشپزخانه می شوند، بلکه برای سلامتی هم زیانبارند. باید دانست که برغم باور رایج، تنبلی دلیل وجود اینگونه آشپزخانه ها نیست. بلکه برای ساکنان آنها تمیزی مهم نمی باشد، و برای خودشان اهمیت چندانی قائل نیستند.

 

 • حمام کثیف

 

نگاهی گذرا به حمام نشان می دهد، که فرد تا چه اندازه برای راحتی جسم و روان خود اهمیت قائل می باشد. زیرا حمام تمیز نشانگر استفاده مداوم از آن است. بنابراین اگر تنها یک تیغ پوشیده با کف خشک شده در حمام خانه ای وجود داشته باشد، یعنی ساکن این خانه به نظافت شخصی و ظاهر خود اهمیت نمی دهد.

 

 • اشیای زیادی و اغلب بی مصرف

 

برای برخی ها کنار گذاشتن اشیای مورد علاقه شان بسیار دشوار است. اینگونه افراد در بهترین حالت شخصیتی محافظه کار دارند، و مایل نیستند چیزی را دور بریزند. همچنین بگونه ای مستمر اشیای بی مصرف دیگری را هم به خانه می برند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 • 5
 • 0
 • 7
 • 0
 • 21
 • 0
 • 9
 • 0