صفحه اصلی / اخبار / خارجی ها، خریدار 9.1 درصد از خانه های مناطق حومه شمال تورنتو

خارجی ها، خریدار 9.1 درصد از خانه های مناطق حومه شمال تورنتو

behzad-azizi

تورنتو- بر اساس گزارشی که در Globe and Mail منتشر شده است، یک خانه از هر 11 خانه فروخته شده در حومه های اعیان نشین شمال تورنتو، توسط خارجی ها خریداری شده اند. بر اساس آماری که در اختیار این نشریه قرار گرفته است، 9.1 درصد از املاک مسکونی که در فاصله 24 آوریل تا 26 ماه مه در منطقه York معامله شده اند، از جمله مارکام و ریچموندهیل خریدار خارجی داشتند. در خود تورنتو، 7.2 درصد از خریداران را خارجی ها تشکیل دادند.

بنجامین تال، از اقتصاددانان ارشد بانک CIBC می گوید که آمار محلی حاکی از علاقه خریداران خارجی به برخی از کامیونیتی های خاص در GTA می باشد.  وی در عین حال، سهم خریداران خارجی در بازار بیش از حد داغ GTA را قابل توجه نمی داند و می گوید: آنها برخلاف ادعای دولت انتاریو، تنها عامل افزایش قیمت مسکن نیستند.

دولت انتاریو، در ماه آوریل، قانون مالیات 15 درصد برای خریداران خارجی را به اجرا گذاشت. اما تا به این لحظه از انتشار گزارش رسمی در مورد ارزش معاملات انجام شده توسط خریداران خارجی سر باز زده است.

کارن رئا، عضو شورای شهر مارکام که مشاور املاک نیز می باشد، خواستار انتشار داده های محلی جداگانه  در مورد معاملات مسکن می باشد تا مسوولین شهری در ناحیه یورک و مارکام بتوانند با درک بهتر از ماهیت این نقل و انتقالات برای خدماتی که در آینده مورد نیاز خواهد بود، تصمیم گیری کنند. وی می گوید: آنچه در مارکام اتفاق می افتد با آنچه در East Gwillimbury رخ می دهد فرق دارد. همینطور وضعیت مارکام با استوفویل متفاوت است. چرا این داده ها به صورت محلی و جداگانه استخراج نمی شوند.

از معرفی مالیات 15 درصد برای خریداران خارجی به این سو، ارزش ملک و میزان فروش در GTA کاهش یافته است. میانگین قیمت خانه در ماه ژوئن در مقایسه با ماه آوریل 13.8 درصد کاهش داشت. تعداد خانه های فروخته شده نیز طی یک سال  37.3 درصد کاهش یافته است. به همین دلیل چارلز سوسا، وزیر دارایی انتاریو، حربه مالیات 15 درصد را موثر می داند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *