صفحه اصلی / اخبار / حمایت جان توری از پیشنهاد تورنتو برای میزبانی مشترک جام جهانی دو هزار و بیست و شش

حمایت جان توری از پیشنهاد تورنتو برای میزبانی مشترک جام جهانی دو هزار و بیست و شش

تورنتو- تورنتو در سال 2015، با موفقیت رقابت های ورزشی Pan Am و Parapan Am و سال گذشته نیز مسابقات Invictus Games را میزبانی کرد. به همین دلیل است که به ارائه پیشنهاد جهت میزبانی جام جهانی 2026 فوتبال فکر می کند.

اوایل ماه جاری، جان توری، شهردار تورنتو، حمایت خود از ارائه پیشنهاد مشترک با فدراسیون های فوتبال آمریکا و مکزیک جهت میزبانی جام جهانی را اعلام کرد و گفت: میزبانی جام جهانی، می تواند تورنتو را به جهانیان معرفی کند. اگر پیشنهاد مورد قبول واقع شود، برخی از بازی ها در تورنتو برگزار خواهند شد.

جام جهانی فوتبال، یکی از مهم ترین رویدادهای ورزشی جهان می باشد که هزاران ورزشکار در آن شرکت می کنند. بیش از 3.2 میلیارد نفر در جهان، جام جهانی 2014 برزیل را نظاره کردند. در جام جهانی 2026، چهل و هشت کشور جهان با یکدیگر رقابت خواهند کرد. این مسابقات طی بیش از 30 روز برگزار می شود. اگر میزبانی تورنتو تایید شود، تیم ملی فوتبال کانادا به عنوان میزبان به صورت اتوماتیک به مرحله نهایی صعود خواهد کرد.

بر اساس برآورد شهرداری تورنتو، میزبانی مشترک جام جهانی بین 30 میلیون تا 45 میلیون دلار هزینه خواهد داشت. اما این هزینه بین شهرداری، دولت استان و دولت فدرال تقسیم خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *