صفحه اصلی / اخبار / حزب نیودموکرات کانادا خواهان جرم زدایی از همه نوع مواد مخدر

حزب نیودموکرات کانادا خواهان جرم زدایی از همه نوع مواد مخدر

اتاوا- رهبران دو حزب از احزاب بزرگ فدرال، در حال بررسی جرم زدایی از مالکیت و استفاده شخصی از تمام انواع مواد مخدر می باشند. گامی که از نظر کارشناسان بهداشت و درمان و سیاستگذاران برای در نظر گرفتن اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک بیماری، ضروری اعلام شده است.

اواخر هفته گذشته، اعضای حزب نیودموکرات فدرال در جریان کنوانسیون ملی که در اتاوا برگزار شد، قطعنامه ای برای جرم زدایی از مالکیت و استفاده شخصی همه نوع مواد مخدر را تصویب کردند. جاگمیت سینگ، رهبر حزب نیودموکرات فدرال معتقد است که اعتیاد نبایستی <جرم> تلقی شود، بلکه یک معضل اجتماعی و بهداشتی است.

حزب نیودموکرات، اولین حزب عمده کانادا می باشد که از جرم زدایی کامل دفاع می کند.

در صورت جرم زدایی (که با قانونی شدن مواد مخدر تفاوت دارد)، تولید، فروش و توزیع مواد مخدر، غیرقانونی خواهد بود.

دن دیویس، نماینده مجلس از حزب نیودموکرات و منتقد وزارت بهداشت و درمان که در تدوین قطعنامه نقش داشت می گوید که برخورد تنبیهی با استفاده کنندگان از مواد مخدر غیرقانونی، بی نتیجه بود و بایستی با پیش گیری، آموزش و درمان جایگزین شود. دیویس می گوید: بیایید از اسراف میلیاردها دلار بابت یک رویکرد شکست خورده و ناکارآمد، دست برداریم. من به حزب مان به دلیل این اقدام جسورانه و تشویق رویکرد مبتنی بر شواهد مستند، افتخار می کنم.

جاستین ترودو که دولت لیبرال اش، تابستان امسال مصرف تفننی ماری جوانا را قانونی خواهد کرد، بارها اعلام کرده که حزب اش به دنبال جرم زدایی از سایر انواع مواد مخدر نیست. اما، نمایندگان حزب لیبرال در مجلس فدرال، اشتیاق و علاقه خود برای ارائه قطعنامه مشابه در کنوانسویون سالانه حزب را پنهان نکرده اند. این کنوانسیون، آوریل سال جاری در هالیفکس برگزار خواهد شد.

ناتانیل ارسکین اسمیت، نماینده لیبرال مجلس از ناحیه Beaches-East York تورنتو، طی سال گذشته موافقت علنی خود با جرم زدایی از مصرف مواد مخدر را ابراز کرده است. او طی مصاحبه هفته گذشته، جسارت نمایندگان و همحزبی هایش برای طرح مجدد این موضوع و برچیدن موانع متعدد بر سر راه اندازی مراکز تزریق ایمن را تحسین کرد.

در عین حال، حزب محافظه کار کانادا می گوید که اولویت نخست از نظر آنها پیشگیری و درمان اعتیاد است. مارلین گلادو، نماینده محافظه کار مجلس و منتقد وزارت بهداشت و درمان می گوید: دولت باید بر روی آموزش و ایجاد مراکز درمانی برای ترک اعتیاد متمرکز بشود. کمپین های آموزشی می تواند مصرف را کاهش بدهد.

لازم به ذکر است که Global Commission on Drug Policy، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و آژانس های بهداشت عمومی در کانادا و آمریکا با جرم زدایی از مالکیت مقدار اندکی مواد مخدر برای مصرف شخصی موافق هستند.

طی سال گذشته، بیش از 4 هزار کانادایی در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند. تنها در بریتیش کلمبیا، حداقل 1 هزار و 422 نفر قربانی اوردز شدند. فنتانیل عامل 81 درصد از مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *