اخباراخبار کانادا

حزب مردم کانادا خواهان لغو قانون چندفرهنگی

اتاوا- ماکسیم برنیه، رهبر حزب جدید مردم کانادا (People’s Party of Canada) که قصد معرفی نامزد برای کلیه حوزه های انتخابی در کشور را دارد، با هدف حفظ ارزش ها و فرهنگ کانادایی، خواهان لغو قانون چندفرهنگی یا multiculturalism و قطع بودجه سازمان های حامی آن می باشد. 

حزب مورد اشاره ضمن معرفی سیاست های خود اعلام کرد: در یک جامعه آزاد، مهاجران حق حفظ میراث فرهنگی خود را دارند. اما این دلیل نمی شود که خود را موظف به کمک به تحقق این هدف با برنامه های دولتی و پول های مالیاتی بدانیم.

همانطور که انتظار می رفت، اظهارات برنیه با واکنش سریع و تند احزاب فدرال روبرو شد. سخنگوی وزارت چندفرهنگی اعلام کرد: در حالی که برخی سیاستمداران محافظه کار اطلاعات نادرست را در مورد مهاجرت و چند فرهنگی منتشر می کنند، دولت لیبرال برای حفظ اتحاد کانادایی ها با یکدیگر در کشور تلاش می کند. 

جنی کوان، نماینده حزب نیودموکرات و منتقد وزیر چندفرهنگی و مهاجرت نیز اظهارات برنیه را محکوم کرد و آن را مشابه سیاست های دونالد ترامپ دانست. 

اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار کانادا، جون سال جاری به مناسبت روز چندفرهنگی در کانادا، بیانیه ای را منتشر کرده و یادآور شد که  این دولت محافظه کار بود که قانون حمایت از چندفرهنگی (Multiculturalism Act) را تصویب کرد. 

 

 

ماکسیم برنیه، سال گذشته با انشعاب از حزب محافظه کار، حزب مردم کانادا را تاسیس کرد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 24
  • 0