اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

حزب سبز خواهان توقف واردات نفت از خارج و جایگزین کردن آن با نفت آلبرتا

اتاوا- الیزابت می، رهبر حزب سبز، ضمن تاکید بر این که راهکار نجات جهان از پیامدهای اقلیمی، توقف استفاده از سوخت های فسیلی است، خواهان استقلال کانادا در بخش انرژی شد. به عبارتی وی خواهان ممنوعیت واردات نفت از خارج از کشور و جایگزین کردن آن با نفت تولید آلبرتا می باشد.

نکته جالب در مورد این استراتژی، شباهت آن با استراتژی پیشنهادی محافظه کاران است که قبل از این از سوی اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار ارائه شد. اندرو شیر نیز خواهان توقف واردات نفت تا سال 2030 و ایجاد کریدور یا گذرگاه مخصوص انتقال سوخت از آلبرتا به سواحل شرقی و غربی کشور شده است.

کانادا روزانه حدود 1 میلیون بشکه نفت وارد می کند. این کشور در سال 2017، حدود 4.2 میلیون بشکه نفت تولید و 3.3 میلیون بشکه نفت صادر کرد. پالایش 1.8 میلیون بشکه نفت در داخل کشور صورت گرفت. تولیدکنندگان نفت در کانادا هم اکنون به مقدار کافی برای تامین نیازهای داخلی تولید می کنند، اما مشکل اینجاست که خط لوله ای برای انتقال نفت از پالایشگاه های غرب به مناطق شرقی کشور وجود ندارد و حتی اگر چنین زیرساختی وجود داشته باشد، پالایشگاه های موجود در شرق قادر به تسویه نفت سنگین آلبرتا نخواهند بود.

الیزابت می، پیشنهاد خود را در حالی مطرح کرده است که حزب اش طی چند ماه اخیر پیروزی هایی را در انتخابات میاندوره ای و استانی به دست آورده است و موقعیت خود را در میان احزاب سیاسی تقویت کرده است. همانطور که می دانید، حزب سبز در انتخابات میاندوره ای در ونکوور اولین نماینده خود را به مجلس فدرال روانه کرد. همچنین این حزب به عنوان منتقد رسمی حزب حاکم در جزیره پرینس ادوارد تعیین شد. پیروزی های اخیر حزب سبز، لیبرال ها و نیودموکرات ها را نگران کرده است. زیرا احتمال گرایش رای دهندگان جناح چپ به حزب سبز و بالطبع تقسیم آراء بین سه حزب که می تواند به پیروزی محافظه کاران بینجامد، بیشتر شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان