صفحه اصلی / اخبار / حذف کلاس های موسیقی در مدارس انتاریو به دلیل کمبود بودجه

حذف کلاس های موسیقی در مدارس انتاریو به دلیل کمبود بودجه

تورنتو- برای بسیاری از دانش آموزان مقطع ابتدایی، کلاس موسیقی تنها فرصت برای آشنایی با سازهای مختلف و کشف استعدادشان در نوازندگی و سرودخوانی است. اما نتیجه به دست آمده از نظرسنجی به عمل آمده از 1 هزار مدرسه نشان می دهد که در حال حاضر تنها 41 درصد از مدارس ابتدایی دارای معلم موسیقی هستند. امکان شرکت در اینگونه کلاس ها برای دانش آموزان مناطق دورافتاده به مراتب کمتر می باشد. این در حالیست که تا 10 سال قبل، 48 درصد از مدارس ابتدایی دارای معلم موسیقی بود. از نظر دارا بودن معلم موسیقی، مدارس ناحیه GTA وضعیت به مراتب بهتری از مدارس شرق و شمال انتاریو دارند.  

علت حذف کلاس های موسیقی در مدارس انتاریو، کمبود معلم آموزش دیده در زمینه موسیقی و کمبود ساز یا فضای کافی برای آموزش موسیقی اعلام شده است.

کاهش بودجه، تاثیر منفی بر آموزش هنرهای دیگر، از جمله رقص، تئاتر و هنرهای بصری گذاشته است. این در حالیست که وزارت آموزش و پرورش کلاس های هنری را بهترین ابزار برای شکوفایی خلاقیت، موفقیت های آکادمیک و مهارت های دیگر مانند رهبری و حل مشکلات می داند. تنها 15 درصد از دانش آموزان کلاس های هفتم و هشتم دارای معلم هنرهای بصری و تنها 8 درصد دارای معلم تئاتر هستند.

کارشناسان از دولت استان می خواهند که با سیاستگذاری صحیح و اختصاص بودجه کافی به برپایی کلاس های موسیقی در مدارس کمک کرده و فرصت یادگیری موسیقی، سرودخوانی و هنرهای دیگر را برای دانش آموزان فراهم نمایند.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *