صفحه اصلی / علم و دانش / جمع آوری محصولات آرایشی از فروشگاه <کلر> به دلیل وجود ماده سرطان زا در آنها

جمع آوری محصولات آرایشی از فروشگاه <کلر> به دلیل وجود ماده سرطان زا در آنها

به نقل از Business Insider: مسوولین فروشگاه های Claire که جواهرات، اقلام مد و لوازم آرایش برای کودکان و دختران نوجوان را عرضه می کند، به دنبال دریافت شکایت از یک مادر ساکن Rhode Island مبنی بر وجود ماده سرطان زای آزبست (پنبه نسوز) در رژ لب و سایه چشم بچگانه، دستور جمع آوری این محصولات از فروشگاه ها و انجام تحقیقات را صادر کرد.

کریستی وارنر، مادر مورد اشاره، پس از آزمایش لوازم آرایش دختر 6 ساله اش متوجه وجود ماده سرطان زای آزبست ترمولیت و مواد شیمیایی سمی دیگر در آنها شد. این ماده از عوامل ابتلا به سرطان بدخیم و نادر mesothelioma و سرطان های دیگر می باشد. وارنر در یک موسسه حقوقی کار می کند که بر روی مسمومیت های ناشی از قرار گرفتن در معرض آزبست متمرکز شده است. او 17 محصول آرایشی عرضه شده در فروشگاه های Claire در 9 ایالت آمریکا را مورد آزمایش قرار داد، تا دریابد آیا مشکل نزد تمام محصولات عمومیت دارد یا خیر. در کلیه این محصولات، ماده آزبست ترمولیت مشاهده شد.

مسوولین فروشگاه های Claire ضمن جمع آوری محصولات آرایشی، بیانیه ای به این شرح منتشر کردند: ایمنی مشتریان، برای Claire فوق العاده مهم است. ما اقدامات لازم را برای جمع آوری محصولات دارای مشکل از فروشگاه ها انجام داده و تحقیقات خود را بلافاصله آغاز خواهیم کرد. به محض دستیابی به اطلاعات جدید و موثق، نتیجه تحقیقات در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *