Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / ورزش / فوتبال / جام جهانی و ما: تقاطع هنر مردمی و ورزش

جام جهانی و ما: تقاطع هنر مردمی و ورزش

خوشبختانه در کنار حضور افتخارآفرین ملی پوشان ایرانی در جام جهانی، مسایل دیگر هم هستند که سبب دلگرمی و سربلندی مردم ایران می شوند. یکی از زیباترین نمونه هایی از این دست طراحی و بافت سه تخته فرش نفیس تبریز با نقوش اسلیمی و گل رز/ نماد فرش این شهر، با تار و پود ابریشم و… با همکاری چند گروه زبده است، که به موزه‌ های فیفا، فدراسیون فوتبال روسیه و آستان قدس رضوی، اهدا می‌ شوند. سه عدد تابلو- فرش زیبا نیز، برای اهداء به حریفان تیم ملی ایران در مرحله نخست آماده شده اند.

همین هنرمندان در جام‌ های جهانی 1998 فرانسه، 2002 کره و ژاپن، 2006 آلمان، 2010 آفریقا و 2014 برزیل، فرش‌ های یادبودی بافته بودند، که نخستین آنها در موزه شخصی زین‌ الدین زیدان نگهداری می‌شود.

یک مورد دیگر عملکرد حسن كلاهدوز هموطن هنر‌مند (آن هنگام) 73 ساله در رقابت های پیشن جام جهانی است. او با صرف 100 ساعت وقت یک پيراهن صلح و دوستی سفيد 5 هزار تكه ای طراحی کرد و دوخت، تا به برنده این مسابقات تقدیم شود. روی این پيراهن پرچم های 32 كشور شرکت کننده در رقابت ها ازجمله ایران جاوید، نقش بسته است. این هنرمند پیشتر نیز از جمله یک تابلوی 3 هزار تكه ای به محمد علی كلی، و یک تابلوی 100 هزار تكه ای به مراسم شب هفتم جهان پهلوان تختی اهدا كرده بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *