Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / ورزش / فوتبال / جام جهانی و سیاست: قرارداد نبستن نایک با بازیکنان ایرانی به سبب تحریم ها

جام جهانی و سیاست: قرارداد نبستن نایک با بازیکنان ایرانی به سبب تحریم ها

براساس گزارش نیویورک تایمز شرکت تولیدی نایک به دلیل تحریم های آمریکا در قبال ایران، استفاده از کفش های خود را برای ملی پوشان ما در جام جهانی ممنوع کرده است.

اما بعدا رسانه های ایران خبر دادند که در واقع پشتیبانی مالی، تامین کفش بازیکنان تیم ایران، قرارداد بستن نایک با این بازیکنان، و در یک کلام درآمدزایی از طریق پوشیدن کفش های این شرکت، برای ملی پوشان ما مورد تحریم قرار گرفته است. بنابراین این تصمیم به معنی ممنوعیت استفاده بازیکنان ایرانی از این کفش ها نیست.

این اعلام موضع در واقع ملی پوشان ایران را که با تلاشی شایسته تقدیر به رقابت های جهانی راه یافته اند، از یک منبع درآمد رایج محروم می سازد. چراکه شرکت های صاحب نام تولیدی کفش و پوشاک معمولا برای استفاده از محصولات خود در رخدادهای مهم ورزشی، به ویژه بین المللی، و خصوصا جام جهانی، قراردادهای کلانی با ورزشکاران می بندند.

از دیگر سو کارلوس کی روش لغو بازی های تدارکاتی/ دوستانه برخی تیم ها از جمله ایتالیا با تیم ایران جهت آمادگی ملی پوشان کشورمان برای رقابت های پیش رو را، به همین تحریم ها نسبت داده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *