صفحه اصلی / اخبار / جاشوا بویل از پنج سال اسارت خود و خانواده اش به دست طالبان افغانستان می گوید

جاشوا بویل از پنج سال اسارت خود و خانواده اش به دست طالبان افغانستان می گوید

behzad-azizi

تورنتو- زوجی که به مدت 5 سال توسط یک گروه حقانی (وابسته به طالبان) به گروگان گرفته شده و در دوران اسارت صاحب سه فرزند شدند، 11 اکتبر در عملیات نیروهای پاکستان آزاد شده و به کانادا بازگشتند. نیروهای پاکستان بر اساس اطلاعات دریافت شده از آمریکا در مورد انتقال گروگان ها به پاکستان، اقدام کردند.

جاشوا بویل، مرد کانادایی و همسر آمریکایی اش به نام کیتلان کلمن، در دوران اسارت خود دلایل زیادی را از زبان گروگانگیران برای اسارت شان شنیدند. اما خود معتقدند که دلیل اصلی، باردار بودن کلمن با فرزند اول شان در سال 2012 و در هنگام گروگان گرفته شدن شان بود.

اما تلاش گروگان گیران برای دریافت غرامت، یک ماه پس از گروگان گرفته شدن این زوج و به دنیا آمدن فرزندشان در دسامبر 2012، به نتیجه نرسید. کلمن، در طول 5 سال، سه بار وضع حمل کرد. اما فقط دو فرزندش زنده ماندند. بویل می گوید، به دلیل اینکه از پذیرفتن پیشنهاد گروگان گیران خودداری کرد، آنها به نشانه انتقام نوزاد دخترشان را کشته و به همسرش تجاوز کردند.

بویل شرایط زندگی شان در دوران اسارت را بی رحمانه و وحشیانه توصیف کرد و گفت که در طول 5 سال حداقل به سه زندان مختلف منتقل شدند.

ارتباط بین بویل، کلمن و خانواده هایشان که به یک منطقه کوهستانی در نزدیکی پایتخت افغانستان سفر کرده بودند، در تابستان 2012 قطع شد. آنها از روسیه، به قزاقستان، تاجیکستان و قرقیزستان سفر کرده و به افغانستان رسیده بودند. بویل می گوید که آنها برای کمک به روستاییان در مناطق تحت کنترل طالبان به افغانستان سفر کرده بودند.

نفیس زکریا، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت که کشورش بر اساس اطلاعات دریافت شده از آمریکا اقدام کرد. این نشان می دهد که پاکستان حاضر است در صورت دریافت اطلاعات موثق از آمریکایی ها، برای مبارزه با دشمن مشترک، اقدام کند.

این در حالیست که مقامات آمریکایی، مدت هاست پاکستان را به نادیده گرفتن گروه های تروریستی چون شبکه حقانی متهم کرده اند. اما گروه حقانی همچنین مانند یک شبکه خلاف عمل می کند. آنها برخلاف داعش، گروگان های غربی را اعدام نکرده و ترجیح می دهند که آنها را در ازای پول نقد آزاد کنند.

بد نیست بدانید که بویل قبلا با زینب خضر (خواهر بزرگتر عمر خضر) ازدواج کرده بود. زینب خضر بارها حمایت علنی اش از القاعده و اسامه بن لادن را ابراز کرده است.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *