صفحه اصلی / اخبار / توقف شش ساعته دو هواپیمای <ایر ترنزت> روی باند و تماس مسافران خشمگین با 911

توقف شش ساعته دو هواپیمای <ایر ترنزت> روی باند و تماس مسافران خشمگین با 911

Behnam Marfou

اتاوا- دوشنبه 31 جولای، مسافران دو پرواز Air Transat پس از اینکه هوای طوفانی باعث تغییر مسیر و فرود اجباری هواپیما در اتاوا شد، ساعت ها در داخل هواپیما بر باند فرودگاه اتاوا گرفتار شدند. شرایط داخل کابین به دلیل قطع شدن برق و خاموش شدن دستگاه تهویه به حدی غیرقابل تحمل بود که حداقل دو نفر از مسافران خشمگین مجبور شدند با 911 تماس گرفته و تقاضای کمک کنند.

پرواز شماره 157 شرکت هواپیمایی Air Transat از بروکسل (بلژیک) قرار بود ساعت 3 و 15 دقیقه بعد از ظهر دوشنبه در مونترال فرود آید. اما به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و رعد و برق، حوالی ساعت 5 بعد از ظهر دوشنبه در اتاوا بر زمین نشست. هواپیما به مدت 6 ساعت بر روی باند متوقف بود. در این مدت به مسافران اجازه پیاده شدن از هواپیما داده نشد.

لورا ما، یکی از مسافران هواپیما در گفتگو با خبرنگاران گفت: مردم کنترل اعصاب شان را از دست داده بودند. دستگاه تهویه خاموش شده بود. صدها مسافر هواپیما نمی دانستند که علت متوقف شدن طولانی هواپیما چیست. فقط به ما گفته شد که هواپیما باید سوخت گیری کند. یکی از مسافرها با 911 تماس گرفت و کمک خواست. چند دقیقه بعد با رسیدن ماموران امداد، درب های هواپیما باز شد و ماموران امداد بین مسافران بطری آب توزیع کردند.

پرواز مورد اشاره، بالاخره ساعت 11 شب اتاوا را به مقصد مونترال ترک و با هشت ساعت و 15 دقیقه تاخیر در ساعت 11 و 30 دقیقه شب در مونترال فرود آمد.

مورد دوم، به پرواز شماره 504 شرکت هواپیمایی  Air Transat از رم به مونترال مربوط بود. این پرواز نیز به دلیل شرایط جوی مجبور به فرود در اتاوا شد. ابتدا قرار بود هواپیما در ساعت 4 و 50 دقیقه بعد از ظهر دوشنبه در مونترال فرود آید، اما حدود ساعت 6 بعد از ظهر در اتاوا بر زمین نشست.  هواپیما به مدت 4 ساعت بر روی باند فرودگاه اتاوا متوقف بود و بالاخره ساعت 10 شب به سوی مونترال پرواز کرد.

لازم به ذکر است که در روز مورد اشاره، 20 پرواز به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی مجبور به تغییر مسیر و فرود در فرودگاه اتاوا شدند.

مسوولین فرودگاه اتاوا، ادعای Air Transat مبنی بر اینکه برای تخلیه مسافران از هواپیما پلکان در اختیار شرکت قرار نگرفت را رد کرده و با صدور بیانیه ای اعلام کردند: ما گیت و پلکان را آماده کرده بودیم تا در صورت تصمیم شرکت هواپیمایی برای تخلیه مسافران اقدام کنیم. حتی غذا و آب را آماده کرده بودیم تا در صورت درخواست شرکت، آن را به داخل هواپیما بفرستیم. اما این اجازه  داده نشد. ما همواره به مقدار کافی آب، غذا، پوشک بچه و اقلام ضروری دیگر را برای مواقع اضطراری آماده می کنیم. علیرغم تلاش های کارکنان فرودگاه برای تماس با کادر پرواز و پیشنهاد کمک، کادر پرواز به تماس های ما پاسخ نداده و پیشنهاد کمک را نپذیرفتند. مسوولین فرودگاه حتی پیشنهاد باز کردن درب های هواپیما برای جریان پیدا کردن هوا و ارسال چند دستگاه پنکه برای مسافران را مطرح کردند که از سوی Air Transat رد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *