اخباراخبار کانادا

توصیه مادر کانادایی: معتادان جوان را مجبور به ترک کنید

بریتیش کلمبیا- هنگامی که برندا دوهرتی از اعتیاد دختر نوجوانش به مواد مخدر مطلع شد، ماه ها برای کمک به او تلاش کرد. یک روانپزشک به او اطمینان داد که مشکلی برای دخترش پیش نخواهد آمد. پلیس نیز از خود سلب مسوولیت کرد. نماینده دولت به خانم دوهرتی توصیه کرد که دخترش را به حال خود بگذارد و امیدوار باشد که اتفاقی نخواهد افتاد.

متاسفانه یک روز و نیم بعد از مرخص شدن دخترش استفانی لارنس از بیمارستانی در شمال ونکوور، نوجوان 15 ساله به دلیل اوردز مواد مخدر جانش را از دست داد. دوهرتی می گوید: <طی سه ماه قبل از مرگ دخترم همه تلاشم را برای کمک گرفتن به کار بردم. اما همه درب ها به رویمان بسته بود. دوهرتی از مرگ دخترش در ماه ژانویه به این سو به یکی از حامیان سرسخت لایحهBritish Columbia’s Safe Care تبدیل شده است که در صورت تصویب، به والدین نوجوانان 12 تا 18 سال معتاد اجازه می دهد که آنها را در صورت فقدان برنامه های حمایتی مناسب، اجبارا تحت درمان یا ترک قرار بدهند.

دوهرتی می گوید: <دخترم اصرار داشت که حالش خوب است و اتفاقی برایش نخواهد افتاد. آنها در 14 یا 15 سالگی هیچ چیز نمی دانند. به نظر من والدین بایستی بتوانند حق مداخله داشته باشند.>

این لایحه به عنوان گزینه نهایی، مورد استقبال بسیاری از والدین قرار گرفته است. طومار تنظیم شده توسط خانم دوهرتی و آقای لارنس (پدر استفانی) تا به این لحظه بیش از 14 هزار امضاء به دست آورده است. با اینکه برخی دیگر از استان های کانادا، برنامه هایی برای درمان اجباری دارند، اما منتقدان این لایحه در بریتیش کلمبیا آن را ناقض آزادی های مدنی فرد دانسته و می گویند که مدرکی برای اثبات موثر بودن این روش وجود ندارد.

به نظر شما، آیا والدین بایستی حق دخالت و تحت درمان قرار دادن اجباری فرزندان معتاد خود را داشته باشند؟ آیا اصولا این روش از تشویق فرد معتاد به مراجعه داوطلبانه به مراکز ترک موثرتر است؟

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *