صفحه اصلی / اخبار / توافق بانک های عمده با سازمان اطلاعات و امنیت کانادا برای مقابله با حملات سایبری

توافق بانک های عمده با سازمان اطلاعات و امنیت کانادا برای مقابله با حملات سایبری

Razi-Clinic

اتاوا- به نقل از Globe and Mail، گروهی از بزرگترین بانک های کانادا و شرکت های بزرگ از سایر بخش های کلیدی، برای دسترسی به اطلاعات درمورد تهدیدات سایبری با سازمان اطلاعات و امنیت کانادا به توافق رسیده اند.

این مشارکت، که انتظار می رود طی چند هفته آینده نهایی شود، یک شبکه تبادل اطلاعات بین Canadian Cyber Threat Exchange، وزارت امنیت عمومی دولت فدرال، سازمان اطلاعات و امنیت کانادا، بانک ها و شرکت ها برقرار می کند.

این همکاری قابل توجه است، زیرا در کانادا تعداد اندکی از سازمان های دولتی  و کارشناسان امنیت سایبری، اطلاعات خود در مورد تهدیدات سایبری را با همتایان خود در بخش خصوصی به اشتراک می گذارند.

حملات سایبری بر علیه دولت ها و بخش خصوصی در حال افزایش می باشد. این مساله به موضوع اصلی بحث در جلسات هیئت مدیره تبدیل شده است. تا جایی که برخی از بزرگترین شرکت های کانادایی، هزینه های خود برای تقویت امنیت دیجیتالی خود را افزایش داده اند. این توافق جدید، برای اعتمادسازی بین سازمان های دولت و خصوصی جهت تبادل آزادانه تر اطلاعات، ضروری است.  

CCTX یک سازمان غیرانتفاعی است که اواخر سال گذشته با هدف کمک به شرکت ها جهت همکاری و مشارکت در زمینه تقویت امنیت سایبری، راه اندازی شد. تا به این لحظه 28 شرکت به این سازمان پیوسته اند. 11 شرکت نیز به زودی به آن ملحق خواهند شد. با اینکه فهرست اعضا فاش نشده است، اما، نام 6 بانک عمده کانادا و 5 شرکت مخابراتی در آن دیده می شود. در لیست مسوولین سازمان نیز به نام مدیران ارشد Air Canada، شرکت ملی راه آهن کانادا و Hydro One برمی خوریم. به گفته رابرت گوردن (مدیر اجرایی CCTX)، شرکا، تست های الکترونیکی برای برقراری ارتباط  با یکدیگر را انجام داده و در حال حاضر مشغول طی مراحل قانونی می باشند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *