علم و دانش

تنبیه بدنی کودکان عامل بروز رفتارهای ضداجتماعی در بزرگسالی

نتایج مطالعات اخیر نشان می دهد که تنبیه بدنی کودکان آنها را در معرض خطر ابتلا به بیماری های عصبی در بزرگسالی قرار می دهد. هنگامی که کودکان آمریکایی وارد دوره پیش دبستانی می شوند، 80 درصد از آنها حداقل یک بار تنبیه بدنی را تجربه کرده اند. محققان می خواستند تاثیر تنبیه بدنی کودک بر روی رشد آنها را بررسی کنند.
نتیجه تحقیقات آنها در نشریه JAMA Network Open، منتشر شده است و نشان می دهد که تنبیه بدنی کودکان احتمال بروز رفتارهای ضد اجتماعی نزد آنها را افزایش می دهد.
دانشمندان، داده های جمع آوری شده از 36 هزار و 309 فرد بزرگسال آمریکایی را در فاصله آوریل 2012 تا جون 2013 مورد ارزیابی قرار دادند. از این تعداد، 15 هزار و 862 نفر مرد و 20 هزار و 447 نفر زن بودند. از شرکت کنندگان در طرح مطالعاتی پرسیده شد که آیا در دوران کودکی تنبیه بدنی را تجربه کرده بودند یا خیر. آنها همچنین اطلاعاتی را در مورد وجود اختلالات شخصیتی و رفتاری در خود ، از جمله دروغگویی مکرر، گمراه کردن دیگران با هدف ارضای خود، عدم توانایی برای برنامه ریزی، واکنش های غریزی، پرخاشگری و رفتار خشونت آمیز منجر به درگیری فیزیکی و نادیده گرفتن ایمنی خود و دیگران، استخراج کردند.
زنان و مردانی که مورد تنبیه بدنی قرار گرفته بودند، در مقایسه با دیگران رفتارهای ضداجتماعی بیشتری داشتند. دانشمندان دریافتند که 47.3 درصد از رفتارهای ضد اجتماعی در آمریکا ممکن است با تنبیه فیزیکی و بدرفتاری با کودکان ارتباط داشته باشد.
گزارش تحقیقات دانشمندان در نشریه Pediatrics منتشر شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان