اخباراخبار جهان

تمرکز شرکت جانسون و جانسون بر بازاریابی بین اقلیت ها و زنان چاق به موازات افزایش نگرانی در مورد پودر بچه

در سال 2006 که یکی از بخش های سازمان بهداشت جهانی، تولیدات حاوی طلق/ تالک آرایشی مانند پودر بچه جانسون و جانسون را احتمالا سرطانزا خواند، زنان سال ها بود از این پودر به عنوان ضدعرق و خوشبوکننده آلت تناسلی استفاده می کردند.
شرکت لازناک آمریکا عرضه کننده طلق، اطلاعات مربوطه را روی محموله های ارسالی برای مشتریان خود از جمله جانسون و جانسون به آگاهی آنها می رساند. همزمان جانسون و جانسون در پی راه هایی برای فروش بیشتر این پودر به دو گروه کلیدی از مصرف کنندگان دیرپای خود یعنی آمریکایی های آفریقایی تبار و زنان چاق بود. در سال بعد نیز، این تصمیم را عملی کرد. به این ترتیب شماری از بزرگسالان مصرف کننده آن مانند کریستال کیم زن آمریکایی آفریقایی تبار به سرطان مبتلا شدند. زنی که یکی از 22 شاکی جانسون و جانسون بود، که دادگاه رسیدگی کننده به شکایت شان در تابستان گذشته این شرکت را به پرداخت غرامت 4 میلیارد و 69 میلیون دلاری به آنها محکوم کرد.
جانسون و جانسون تاکنون در 12 دادگاه تشکیل شده در مورد شکایت ها برعلیه خودش حضور داشته، که با صدور احکامی متفاوت پایان یافته اند. همچنین باید در دادگاه های دیگری نیز محاکمه شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0