اخباراخبار کانادا

تمدید دستور خانه نشینی در تورنتو و پیل؛ بازگشایی رستوران ها و سالن های ورزش در یورک

 

تورنتو- بر اساس تصمیم دولت انتاریو، ساکنان تورنتو و ناحیه پیل حداقل به مدت 2 هفته دیگر تحت دستور در خانه ماندن باقی می مانند. اما با انتقال ناحیه یورک به محدوده کد قرمز، برخی محدودیت ها از هفته آینده در این منطقه برچیده خواهند شد.
به درخواست مقامات بهداشت عمومی ناحیه پیل و تورنتو، مقررات سخت گیرانه لاک داون در این دو منطقه به شدت آلوده به کووید-19، حداقل تا 8 مارچ تمدید شد.

دستور در خانه ماندن برای مناطق نورت بی – پری ساوند نیز تمدید شده است.

در حالی که این سه منطقه فعلا به چهارچوب کدگذاری رنگی باز نمی گردند، اما ناحیه یورک که طی هفته های اخیر شاهد کاهش موارد شیوع کووید بوده است، از دوشنبه آینده به محدوده قرمز (کنترل) منتقل می شود.
طی هفته گذشته، دکتر کریم کورجی، پزشک ارشد ناحیه یورک و شهرداران منطقه خواهان انتقال آن به محدود قرمز بودند که به رستوران ها اجازه پذیرایی از مشتریان در فضای داخل را می دهد. طبق مقررات حاکم بر محدوده کد قرمز، سالن های بدن سازی و آرایشگاه ها نیز با ظرفیت کمتر از معمول، مجاز به بازگشایی می باشند.
در محدوده کد قرمز، اجتماعات فضای باز به حداکثر 25 نفر و اجتماعات فضای سرپوشیده به حداکثر 5 نفر محدود می شود. عروسی ها و مراسم نیایش با حداکثر 30 نفر در فضای سرپوشیده و 100 نفر در فضای باز مجاز است.
دکتر دیوید ویلیامز، مدیر آژانس بهداشت عمومی انتاریو با انتشار بیانیه خبری که در اختیار CP24 قرار گرفته است، گفت: در حالی که شاخص های بهداشتی به اندازه کافی بهبود یافته است که به ما امکان بدهد منطقه دیگری را به چارچوب کدگذاری رنگی بازگردانیم، ولی هنوز در موقعیتی نیستیم که بتوانیم با خیال راحت بقیه استان را به این چهارچوب منتقل کنیم.

دکتر ویلیامز افزود: به همه توصیه می شود که در خانه بمانند، از حضور در اجتماعات خودداری کنند، فقط برای کارهای ضروری بین مناطق استان سفر کنند و صرفنظر از اینکه منطقه محل زندگی شان در چه محدوده ای واقع شده است، ارتباطات و تماس های نزدیک را به اعضای خانوار محدود نمایند.

همانطور که می دانید، طی دو هفته گذشته و با کاهش موارد جدید ابتلا و شمار بستری شدگان در بیمارستان های استان، اکثر مناطق انتاریو به چهارچوب کدگذاری رنگی بازگشته اند.

 

 

اما در برخی مناطق استان، مقررات سختگیرانه تر اعمال شده اند. برای مثال واحد بهداشتی Lambton به دلیل افزایش موارد ابتلا از کد نارنجی به کد قرمز منتقل خواهد شد.

مسوول بهداشتی منطقه نیاگارا نیز خواهان باقی ماندن این منطقه در کد خاکستری (لاک داون) شده است. در محدوده خاکستری، اکثر بیزنس ها، به جز خرده فروشی ها تعطیل می شوند.

بر اساس مقررات جدید برای محدوده خاکستری، کلیه خرده فروشی ها (از جمله فروشگاه های غیرضروری) مجاز به پذیرفتن مشتریان با 25 درصد ظرفیت معمول می باشند. این مقررات هم اکنون شامل فروشگاه های بزرگی که عرضه کننده مواد غذایی نمی باشند نیز می شود. سوپرمارکت ها، داروخانه ها و بقالی ها می توانند با 50 درصد ظرفیت دایر باشند.
مقامات بهداشتی در تورنتو، ناحیه پیل و نورت بی – پری ساوند، به دلیل نگرانی از شیوع سویه های جدید کووید-19، خواهان تمدید مقررات سختگیرانه در مناطق خود شده بودند.

طی امروز، انتاریو 39 مورد ابتلا به انواع جدید کووید-19 را گزارش کرد تا شمار مبتلایان به این سویه ها به حداقل 395 نفر برسد.

جان توری، شهردار تورنتو در گفتگو با CP24 گفت: اگر به آنچه در انگلستان، آلمان، نیوفاندلند و حتی انتاریو می گذرد نگاه کنید، می بینید که جای نگرانی وجود دارد.

توری قبل از این حمایت خود از توصیه دکتر آیلین دی ویلا (پزشک ارشد تورنتو) مبنی بر عدم بازگشایی تورنتو برای حداقل دو هفته دیگر را اعلام کرده بود. شهردار گفت: بدترین سناریو این است که بعد از بازگشایی شتاب زده، مجبور بشویم برای سه، چهار یا حتی پنج هفته دیگر شهر را تعطیل کنیم. آن هم در بهار و فصل بازگشایی پاسیوی رستوران ها. دکتر دی ویلا جانب احتیاط را رعایت کرده است و من از او حمایت می کنم.

با توجه به نزدیک بودن مناطق مختلف GTA به یکدیگر، بسیاری از مردم نگرانی خود بابت تردد ساکنان تورنتو و پیل به سایر شهرها و انتشار ویروس را ابراز کرده اند.
دکتر باربارا یافی، معاون ارشد پزشکی انتاریو، اوایل هفته ابراز امیدواری کرد که چنین اتفاقی رخ ندهد. وی گفت: امیدوارم که اینطور نباشد. مردم درک می کنند که اقدامات اخیر تاثیر مثبت داشته است. اگر مراقب نباشیم موج سوم همه گیری را شاهد خواهیم بود.

دولت استان تاکید می کند که به دکتر ویلیامز اختیار داده شده است در صورت افزایش موارد جدید ابتلا، فورا منطقه آلوده را تحت لاک داون قرار بدهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست