صفحه اصلی / اخبار / تمایل زنان، غیرسیگاری ها و نسل جوان به ماری جوانای خوراکی

تمایل زنان، غیرسیگاری ها و نسل جوان به ماری جوانای خوراکی

تورنتو- نتایج به دست آمده از نظرسنجی اخیر Ipsos برای Global News نشان می دهد که یک سوم از کانادایی ها (34 درصد)، بعد از قانونی شدن استعمال آن از تابستان آینده، آن را مصرف خواهند کرد. این در حالیست که در حال حاضر 12 درصد از کانادایی ها به صورت تفننی و تفریحی ماری جوانا مصرف می کنند.

29 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اعلام کردند که نوع خوراکی آن را مصرف خواهند کرد. درصد مصرف کنندگان ماری جوانای خوراکی در حال حاضر 7 درصد می باشد. درصد علاقمندان به مصرف نوع خوراکی در میان جوانان کانادایی بیشتر می باشد. جوانان 18 تا 34 سال، 51 درصد؛ 35 تا 54 سال 28 درصد و 55 سال و بالاتر 14 درصد. نکته جالب دیگر در مورد نوع خوراکی، محبوبیت آن نزد افراد غیرسیگاری است.

در حال حاضر 3.4 میلیون فرد بزرگسال کانادایی آن را به صورت تفننی و تفریحی مصرف می کند. اما تعداد این افراد بعد از قانونی شدن آن، به  9.6 میلیون نفر خواهد رسید.

39 درصد از مردان شرکت کننده در نظرسنجی، دود کردن ماری جوانا را ترجیح دادند. در حالی که این میزان نزد زنان 29 درصد می باشد. جالب اینکه نسبت بین مردان و زنانی که نوع خوراکی را ترجیح می دهند، به ترتیب 32 درصد به 26 درصد می باشد.

حدود 7 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی ادعا کردند که در صورت در دسترس قرار گرفتن ماری جوانا، از میزان مصرف الکل خود کم خواهند کرد. اما در مقابل 2 درصد ادعا کردند که مصرف الکل شان بیشتر خواهد شد.

اما در نظرسنجی مورد اشاره، میزان مخالفت مردم با قانونی شدن ماری جوانا نیز سنجیده شد. نتیجه از این قرار بود:

  • بیشترین مخالفت (با 42 درصد) در ساسکاچوان، مانیتوبا و کبک
  • کمترین مخالفت (با 28 درصد) در بریتیش کلمبیا
  • افزایش مخالفت با بالاتر بودن سطح تحصیلات (22 درصد از افراد زیر دیپلم و 44 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه)
  • مخالفت 22 درصد از کانادایی های 18 تا 34 ساله و 45 درصد از کانادایی های 55 سال و بالاتر.

نظرسنجی مورد اشاره در فاصله 15 تا 18 سپتامبر 2017، به صورت آنلاین و با شرکت 1 هزار و 1 کانادایی بزرگسال انجام شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *