صفحه اصلی / مقالات / تقریبا نیمی از شاغلان هیچ گونه پس اندازی ندارند

تقریبا نیمی از شاغلان هیچ گونه پس اندازی ندارند

نتایج نظرسنجی اتحادیه حقوق بگیران کانادا نشان می دهد، که امورات 47 درصد یعنی تقریبا نیمی از شاغلان کشور ما از طریق دریافت و خرج کردن آخرین چک های حقوقی شان تامین می شود (به عبارت دیگر هیچ گونه پس اندازی ندارند). بنابراین حتی تنها تاخیر یک هفته ای در دریافت حقوق، سبب می شود نتوانند از عهده عمل به تعهدات مالی خود برآیند. 35 درصد هم از میزان بالای بدهی های خویش احساس درهم شکستگی می کنند.  

در عین حال برای نخستین بار در تاریخچه 9 ساله این نظرسنجی بیشتر مشارکت کنندگان آن پرداخت اصل و فرع وام های مسکن را مشکل ترین پس دادن انواع قرض ها دانسته اند. کمااینکه 32 درصد آنها در مورد این وام چنین احساسی دارند. در حالی که تنها 23 درصد پرداخت صورتحساب های کارت های اعتباری را مشکل ترین ذکر کرده اند.

این نتایج همچنین نشانگر آنند که علت وضعیت شکننده مالی موجود، افزایش بسیار زیاد سطح هزینه ها و وام مردم کشور ما می باشد. کمااینکه  32 درصد مشارکت کنندگان مورد اشاره سبب آن را مخارج بالای گذران زندگی برشمرده اند. 25  درصدشان نیز، هزینه های غیرمنتظره را علت این وضعیت شکننده دانسته اند.  

جنت مک للان معاون عملیاتی اتحادیه حقوق بگیران کانادا می گوید نتایج این نظرسنجی آشکارا نشان می دهند، که باید همه روزه برای امور اضطراری بر کاهش هزینه ها و افزایش پس انداز تمرکز شود. وی می افزاید: همچنین نشانگر آنند، که تغییر یا کاهش روند خرج کردن برای مردم بسیار مشکل می باشد. بنابراین بهتر است روشی را برگزینند که بر اساس آن پیش از آن که این موقعیت را پیدا کنند که در مورد هزینه حقوق و درآمدشان بیندیشند، مقداری از درآمدشان بگونه ای خود به خود/ اتوماتیک به حساب بازنشستگی و یا پس اندازشان واریز گردد (که در همه موسسات مالی از جمله بانک ها موجود است).

از دیگر سو اتحادیه تحقیقات بازاریابی و اطلاعات که در امر نظرسنجی خبره و کارشناس است، می گوید که نظرسنجی آن-لاین نمی تواند حاشیه خطا را تعیین کند. چراکه در آنها مشارکت کنندگان به صورت اتفاقی برگزیده نمی شوند.

در نظرسنجی مورد اشاره  که از روز بیست و هفتم ژوئن تا پنجم اوت صورت گرفت، 4 هزار و 766 کانادایی شاغل شرکت داشتند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *