اخباراخبار کانادا

تقبل بخشی از هزینه دیالیز بیماران انتاریویی در خارج از کشور 

تورنتو- دولت انتاریو بخشی از هزینه دیالیز بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی در حین سفر خارج از کشور را تقبل می کند. کریستین الیوت، وزیر بهداشت و درمان انتاریو ضمن اعلام این خبر گفت که تصمیم دولت نگرانی بیماران را برطرف خواهد کرد. 

همانطور که می دانید دولت انتاریو اوایل سال جاری، پوشش بیمه هزینه های درمانی انتاریویی ها در حین سفر را لغو کرد. برنامه مورد اشاره هزینه های بستری شدن در بیمارستان  تا سقف 400 دلار در روز و همچنین هزینه درمان سرپایی و اورژانس را تا سقف 50 دلار در روز پوشش می داد. 

در پی لغو شدن بیمه مسافرتی، مبتلایان به نارسایی کلیوی با تاکید بر نیاز خود به دیالیز طی سفر، خواهان ابقای قانون قبلی شدند. آنان می گویند که به دلیل عدم پوشش هزینه دیالیز توسط شرکت های بیمه خصوصی، قادر به سفر کاری یا دیدار با بستگان خود نیستند. 

به گفته خانم الیوت، بیمه مسافرتی جدید معادل 210 دلار هزینه هر نوبت دیالیز بیماران انتاریویی را پوشش خواهد داد. اجرای برنامه از 1 ژانویه 2020 آغاز خواهد شد. الیوت گفت: دولت ما درخواست بیماران دیالیزی که به بیمه مسافرتی ارزان دسترسی ندارند را شنید و اقدام کرد. بیماران می توانند اطمینان داشته باشند که در طول سفر به خدمات درمانی مورد نیاز دسترسی خواهند داشت. 

هزینه اجرای این برنامه سالانه 700 هزار دلار برآورد شده است. البته مبلغ 210 دلار، کل هزینه دیالیز را پوشش نمی دهد، اما می تواند بار سنگین هزینه های درمانی را کاهش بدهد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 23
  • 0