اخباراخبار کانادا

تشویق پزشکان خانواده به تسهیل دسترسی به قرص سقط جنین

آلبرتا- مقامات بهداشت و درمانی آلبرتا با این استدلال که عدم دسترسی آسان به قرص سقط جنین برای بسیاری از ساکنان مناطق دورافتاده آلبرتا مشکل ایجاد کرده است، از کالج پزشکان خانواده خواستند که میزان تجویز قرص سقط جنین را افزایش داده و دسترسی به آن را تسهیل کنند. 

مایکل کافارو، مدیر کالج پزشکان و جراحان آلبرتا، گفت: این یک انتظار منطقی است که دست اندرکاران بخش آموزش پزشکی و خدمات مراقبت های درمانی برای حل این مشکل خاص با یکدیگر متحد بشوند.  

نتیجه تحقیقات Globe and Mail نشان می دهد که اکثر نسخه ها برای قرص سقط جنین در کانادا در کلینیک های سقط جنین که عمدتا در شهرهای عمده قرار دارند، صادر می شوند. این بدان معنی است که زنان ساکن مناطق دورافتاده و خارج از شهرهای بزرگ، اغلب مجبورند برای دسترسی به این قرص ها صدها کیلومتر سفر کنند. در حالی که هر پزشک خانواده بایستی بتواند چنین نسخه ای را بنویسد. 

تعدادی از پزشکان، سازمان های پزشکی و ارائه کنندگان خدمات سقط جنین از کالج پزشکان خانواده کانادا خواستند که با آموزش پزشکان خانواده در مورد تجویز قرص سقط جنین، دسترسی به آن را برای اقشار مختلف آسان تر نمایند. 

با اینکه تصمیم گیری در مورد تجویز هر دارو در حوزه اختیارات فردی پزشک قرار دارد، اما کالج پزشکان خانواده کانادا تنها ارگانی می باشد که در کنار نظارت بر عملکرد پزشکان خانواده، مسوولیت  آموزش ایشان را به عهده دارد. مشکل اینجاست که کالج دوره های آموزشی ارائه شده از سوی گروه های دیگر را تایید نمی کند. دوره آموزشی یک روزه برای پزشکان خانواده توسط فدراسیون ملی سقط جنین یا National Abortion Federation پیشنهاد شده بود.
مساله عدم دسترسی به قرص سقط جنین در کشور وجود دارد. تنها در آلبرتا 73 درصد از قرص های سقط جنین در سال 2017 توسط یک کیلینک سقط در کلگری تجویز شد. در مانیتوبا، 95 درصد داروهای تجویز شده از کلینیک های سقط و در ساسکاچوان 82 درصد توسط چنین کلینیک هایی تجویز می شوند. قرص سقط جنین به نام Mifegymiso ترکیبی از دو دارو است که به صورت ایمن و بی خطر بارداری را در 95  تا 98 درصد از موارد، خاتمه می دهد. این قرص تا هفته نهم بارداری قابل مصرف می باشد. 

در حالی که برخی از پزشکان به دلایل اعتقادی یا اخلاقی این قرص را تجویز نمی کنند، اما دلیل ممانعت بسیاری از آنها این است که مایل نیستند برچسب دکتر سقط به آنها زده شود.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0