اخباراخبار کانادا

تشویق خانواده های مسلمان تورنتو به حضانت کودکان بی سرپرست مسلمان

تورنتو- شهزاد مصطفی به خوبی دوران کودکی اش و صحبت های یکی از مددکاران سازمان حمایت از کودکان انتاریو را به یاد دارد. این مددکار با حضور و سخنرانی در مسجد، خانواده های مسلمان را به حضانت کودکان بی سرپرست مسلمان تشویق کرد. پس از آن مادر شهزاد، به مدت چند ماه سرپرستی چند کودک مسلمان دیگر را به عهده گرفت. این اقدام، تاثیر عمیقی بر زندگی شهزاد گذاشت. او که هم اکنون برای سازمان حمایت از کودکان کار می کند، خانواده های مسلمان ساکن مارکام و سایر مناطق کلانشهر تورنتو را به سرپرستی کودکان همکیش تشویق می کند.

سازمان FosterLink که مارچ سال جاری راه اندازی شد، از حمایت Mercy Mission Canada، گروه اسلامی که مصطفی ریاست اش را به عهده دارد، برخوردار است. FosterLink جلسات گفت و شنود را در مساجد برگزار می کند تا درباره اهمیت حضانت کودکان بی سرپرست مسلمان توسط خانواده های مسلمان اطلاع رسانی نماید. تا به این لحظه 50 نفر برای شرکت در برنامه اعلام آمادگی کرده اند. این افراد برای شناسایی شدن به عنوان <قیم> بایستی مرحله چند ماهه تایید صلاحیت را پشت سر بگذارند. همچنین محل زندگی این خانواده ها بایستی مطابق شرایط و استانداردهای ایمنی تعیین شده از سوی سازمان حمایت از کودکان باشد. این خانواده ها می توانند به مدت چند هفته یا چند ماه سرپرستی یک یا چند کودک و نوجوان مسلمان را به عهده بگیرند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان حمایت از کودکان انتاریو، در فاصله 2016 و 2017، حدود 13 هزار کودک و نوجوان تحت سرپرستی این سازمان قرار داشتند. لازم به ذکر است که تعداد دقیق کودکان و نوجوان مسلمان اعلام نشده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0