علم و دانش

تست خانگی تشخیص ایدز 

​​​​​​​تشخیص HIV/AIDS  محدود به مراجعه به مراکز بهداشت و درمان نیست و از این پس هر کسی که رفتار پرخطر دارد و یا مشکوک به ابتلا به این ویروس است، می ‌‏تواند تست خودآزمایی آن را بدون نیاز به نسخه از داروخانه خریداری کند!

تقریبا از یک سال قبل، در کشور آلمان، کیت‏‌ های خودآزمایی اچ آی وی/ ایدز در دسترس بوده و تا به حال تقریبا 30 هزار بسته آن به فروش رفته است. به گزارش اشپیگل آنلاین، هولگر ویشت، سخنگوی سازمان کمک به مبتلایان به ایدز در آلمان، می ‌‏گوید که 12 هفته بعد از انتقال ویروس ایدز، می ‌‏توان این تست را انجام داد.

این تست نگرانی بسیاری از کسانی را که به ابتلا به این بیماری مشکوک هستند کاهش می‌ دهد و باعث می‌‏ شود مبتلایان واقعی به ایدز خیلی زود آن را تشخیص دهند. فراموش نکنیم که ترس از تشخیص اچ آی وی/ ایدز، درمان آن را دشوارتر می ‌‏کند و به تاخیر می ‏‌اندازد در صورتی که با درمان زودهنگام این عفونت، می ‏‌توان زندگی بسیار خوبی داشت.

خودآزمایی بین 20 تا 25 یورو هزینه دارد. نحوه انجام آن به این صورت است:  فرد سوزن بسیار نازک را در سر انگشتش فرو می ‌‏کند. قطره خون در لوله باریک کیت رفته و فرد محلولی را به آن اضافه میک‌ند. بعد از 15 تا 30 دقیقه، نتیجه این خودآزمایی مشخص خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0