اخباراخبار کانادا

ترودو آماج انتقاد؛ حاتم بخشی پنجاه میلیون دلاری نخست وزیر به یک شخصیت تلویزیونی

اتاوا- جاستین ترودو بار دیگر از سوی کاربران رسانه های اجتماعی با انتقادات گسترده روبرو شده است. آن هم پس از انتشار توییتی که در آن قول کمک 50 میلیون دلاری کانادا به بنیاد خیریه مرتبط با یک شخصیت تلویزیونی آمریکایی را داد.

ترودو با انتشار توییت خطاب به ترور نوآ، مجری آمریکایی – آفریقای جنوبی تبار برنامه The Daily Show، ضمن تشکر از نوآ برای گرامیداشت میراث نلسون ماندلا در کنسرت خیریه Global Citizen Festival، قول کمک مالی 50 میلیون دلاری به بنیاد خیریه Education Cannot Wait را داد.  این سازمان در زمینه آموزش دختران و زنان در کشورهای بحران زده تلاش می کند.

گروهی از شخصیت های مشهور عالم سرگرمی ساز در ژوهانسبورگ (پایتخت آفریقای جنوبی) گرد هم آمدند تا به مناسبت یکصدمین سالگرد تولد نلسون ماندلا، رهبر فقید آفریقای جنوبی، کنسرت را برگزار کنند. ترور نوآ، مجری گری برنامه را به عهده داشت. Global Citizen برای ریشه کن کردن فقر شدید در جهان تا سال 2030 تلاش می کند. این سازمان با اختصاص کنسرت امسال به نلسون ماندلا، قصد جمع آوری 1 میلیارد دلار کمک مالی را داشت، اما در پایان موفق به جمع آوری 7 میلیارد دلار شد.

صرف کمک مالی کانادا به سازمان های خیریه به نوبه خود هیچ اشکالی ندارد، اما آیا ارسال توییت، آن هم خطاب به یک مجری تلویزیونی روش صحیح اطلاع رسانی است؟

همانطور که انتظار می رفت واکنش به این حرکت ترودو اکثرا انتقادآمیز بود. اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار کانادا با ارسال پیام در توییتر نوشت:<قول کمک 50 میلیون دلاری در توییتر برای تحت تاثیر قرار دادن یک شخصیت تلویزیونی!؟ مالیات دهندگان کانادایی نیازمند یک حامی هستند، نه کسی که پول هایشان را برای خود شیرینی اهدا می کند! اینگونه است که کسری بودجه به یک معضل عظیم و دائمی تبدیل می شود.>

خانم میشل رمپل، نماینده محافظه کار مجلس کانادا نیز ترودو را به بی توجهی به مشکلات داخلی متهم کرد. زیرا توییت کمک 50 میلیون دلاری را همان روزی منتشر کرد که ریچل ناتلی، رئیس دولت آلبرتا با ابراز نگرانی در مورد وضعیت نابسامان صنعت نفت آلبرتا، دستور کاهش تولید نفت را صادر کرد.

سخنگوی دولت در واکنش به این انتقادها مدعی شد که تصمیم اهدای این مبلغ از چند هفته قبل گرفته شده و بخشی از برنامه 400 میلیون دلاری دولت فدرال برای توسعه سوادآموزی به دختران طی 3 سال می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان