اخباراخبار کانادا

تحول بزرگ در بازار مسکن کانادا با ورود شرکت مشاور املاک اینترنتی به صحنه

کبک- یک شرکت بین المللی که به صورت آنلاین در زمینه خرید و فروش املاک فعالیت می کند با خرید یکی از بزرگترین شرکت های املاک در تلاش است تا صنعت خرید و فروش مسکن را دگرگون کند.

بر اساس این معامله 51 میلیون دلاری برای خرید شرکت کانادایی duProprio، از سال آینده شاهد برپا شدن تابلوهای بنفش رنگ Purplebricks در سراسر کانادا خواهیم بود. مایکل بروس، رئیس شرکت، با اعلام این خبر تاکید کرد که به زودی شاهد کمپین های تبلیغاتی شرکت نیز خواهیم بود.

مشاوران سنتی املاک و مستغلات در کانادا معتقدند که این شرکت می تواند با شیوه یا مدل کار خود، یعنی به جای گرفتن کمیسیون برای مشاور فروشنده، یک نرخ ثابت را از فروشنده مطالبه کند. بد نیست بدانید که از سال 2012 به این سو، Purplebricks بیش از پنج درصد از بازار بریتانیا را به خود اختصاص داده و به استرالیا، ایالات متحده و در حال حاضر کانادا گسترش یافته است.
بر اساس سهم بازار، شرکت کانادایی که
Purplebricks آن را خریداری کرده، خود در زمینه ارائه خدمات با تخفیف در بخش املاک و مستغلات پیشتاز می باشد. شرکت duProprio حدود 20 درصد از بازار مسکن کبک را در اختیار دارد.

بزرگترین امتیاز Purplebricks و duProprio، عدم دریافت 5 درصد کمیسیونی است که کارگزاران سنتی آن را مطالبه می کنند.

بر طبق گزارش هفته گذشته انجمن املاک و مستغلات کانادا، میانگین قیمت بازفروش خانه در کانادا 481 هزار دلار می باشد. در کمپین تبلیغاتی duProprio آمده است که می توان با استفاده از خدمات ارائه شده توسط این شرکت، 27 هزار دلار در هزینه فروش خانه صرفه جویی نمود.

همانطور که گفته شد کارگزاران یا بروکریج های سنتی از پیوند دو شرکت راضی نیستند. برای مثال کریستوفر آلکساندر از مدیران ارشد موسسه ReMax می گوید که فروشندگانی که شخصا و بدون استفاده از مشاور اقدام به فروش ملک خود می کنند، مبلغ به مراتب کمتری را بابت خانه شان دریافت می کنند. آلکساندر، استفاده از یک کارگزار ماهر و باتجربه را توصیه می کند و می گوید که چنانچه معامله صورت نگیرد و خانه فروخته نشود، فروشنده مجبور نیست وجهی را به مشاور بپردازد. جالب اینکه او استفاده از مشاور املاک و خدمات وب سایت مورد اشاره را مانند خرید هوندا و پورشه با یکدیگر مقایسه می کند و می گوید که با پرداخت مبلغی بیشتر، می توانید بهترین خدمات را دریافت نمایید.

از سوی دیگر بروس، عامل موفقیت شرکت اش را علاقه مردم به خرید هوندا می داند. او همچنین تاکید می کند که Purplebricks، بدون قیمت گران پورشه، خدمات مشاوره ای سطح بالا را ارائه می کند.

مسلما برای ارزیابی عملکرد Purplebricks در کانادا به زمان بیشتری وقت نیاز می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0